Sumitomo Rubber Ako
11° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Başkan Esen, çocuklarla tiyatro oyunu izledi

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Belediyesi’nin katkıları ile Eti Çocuk Tiyatrosu’nun yeni oyunu “Heidi”, Çankırılı çocuklarla ücretsiz olarak buluştu. 100. Yıl Kültür Merkezinde sahne alan oyunu, öğretmenleri ile birlikte yaklaşık 800 öğrenci izledi. Çocukları yalnız bırakmayan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, daha önce tiyatro izlememiş birçok çocuğun heyecanına ortak oldu. Türkiye turnesine devam eden Eti Çocuk […]
Çankırı Gündemi - 7 Ocak 2020 10:48 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Belediyesi’nin katkıları ile Eti Çocuk Tiyatrosu’nun yeni oyunu “Heidi”, Çankırılı çocuklarla ücretsiz olarak buluştu. 100. Yıl Kültür Merkezinde sahne alan oyunu, öğretmenleri ile birlikte yaklaşık 800 öğrenci izledi. Çocukları yalnız bırakmayan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, daha önce tiyatro izlememiş birçok çocuğun heyecanına ortak oldu.

Türkiye turnesine devam eden Eti Çocuk Tiyatrosu’nun yeni durağı Çankırı oldu. Çankırı Belediyesi’nin destek verdiği “Heidi” tiyatro oyununu Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen de TOKİ, Hazım Dağlı, Şehit Yüksel Kapdan, Atatürk, M.K.E. Tophane ve Cumhuriyet İlkokullarından gelen öğrenciler ile birlikte izledi. İki seans halinde oynanan oyun, yaklaşık 800 öğrenci ile buluştu.  Johanna Spyri’nin eserinden uyarlanarak doğa sevgisi, özgürlük, hayal etmek, yardımseverlik ve umut gibi eğitici konular üzerine çıkarımlar sunan oyun, Çankırılı çocuklardan tam not aldı. Esen, “Buraya katılan çocuklarımızı tiyatro izlememiş çocuklardan seçtik. Sahnelenen oyunu çocuklarımızla birlikte izleyerek onların heyecanına ortak olduk. Onları güzel bir tiyatro oyunu ile buluşturmaktan ve hayal güçlerine katkı sağlamaktan dolayı mutluyuz.” ifadelerine yer verdi. Tiyatro oyununda görev alan sanatçılara Çankırı’nın yöresel hediyelerinden takdim edildi.

Bu haber 4506 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by