Sumitomo Rubber Ako
12° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Başkan Esen galericiler ile istişare etti

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, galerici esnafı ile istişare etti. Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde düzenlenen istişare toplantısında, yeni kanunlar doğrultusunda galericilerin iş yerlerinin şehir dışına taşınması konuşuldu. Esnaflıktan gelen bir kişi olarak esnafların beklentilerini ve sıkıntılarını iyi bildiğini ifade eden Başkan Esen, Çankırı’yı esnafları ile birlikte kalkındırmak için […]
Çankırı Gündemi - 25 Ağustos 2020 09:48 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, galerici esnafı ile istişare etti. Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde düzenlenen istişare toplantısında, yeni kanunlar doğrultusunda galericilerin iş yerlerinin şehir dışına taşınması konuşuldu.

Esnaflıktan gelen bir kişi olarak esnafların beklentilerini ve sıkıntılarını iyi bildiğini ifade eden Başkan Esen, Çankırı’yı esnafları ile birlikte kalkındırmak için taşın altına elini koyduklarını, ortak akıl ve karar ile hareket ettiklerini söyledi. Esen, “Galerici kardeşlerimize daha önceki toplantımızda hazırladığımız Galericiler Sitesi Projesi’ni sunmuş ve birlikte incelemiştik. Onların isteklerini de değerlendirilmek üzere not etmiştik. Galericilerimiz ile ilgili yasal olarak da yeni düzenlemeler yapılıyor. Her gelişmenin takipçisiyiz.  Bu yüzden galericilerimizi, şehir merkezinden ve trafiğin yoğun olduğu alanlardan daha modern ve nitelikli alanlara taşımaya çalışıyoruz. Şehrimizde kaldırım ve yol işgalleri son bulurken, galericilerimiz de yeni alanlarda daha rahat araç satışı yapabilecek.” dedi. Toplantıda galericiler de önerilerini Başkan Esen’e bildirdi.

Bu haber 674 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by