Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Başkan Esen: Şiddete karşı sevgi istiyorsanız islam dinine bakın

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Mevlit Kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Esen, bu mübarek gecenin tüm İslam âlemine sonsuz huzur, kardeşlik ve barış getirmesi temennisinde bulundu. Mesajında şu ifadeler yer aldı, “Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin 1449. sene-i devriyesini kutladığımız Mevlit Kandili, doğumdan öte bir yaşam çizelgesidir. Allah’ın emirleri ve insanlığa […]
Çankırı Gündemi - 28 Ekim 2020 10:37 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Mevlit Kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Esen, bu mübarek gecenin tüm İslam âlemine sonsuz huzur, kardeşlik ve barış getirmesi temennisinde bulundu.

Mesajında şu ifadeler yer aldı, “Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin 1449. sene-i devriyesini kutladığımız Mevlit Kandili, doğumdan öte bir yaşam çizelgesidir. Allah’ın emirleri ve insanlığa gönderdiği iletileri, Peygamber Efendimizin yaşam tarzında, sözünde, hareketinde gizlidir. Zulme karşı merhamet, kötülüğe karşı iyilik, israfa karşı tasarruf, haksızlığa karşı adalet, şiddete karşı sevgi istiyorsanız İslam dinine bakın. Ruhumuzu arındıracak, toplumsal yaşantımızı doğru biçimde nizama koyacak her şey orada. Bu yüzden İslam dinini ve Peygamber Efendimizi doğru anlamak, bağnazlığın kurbanı olmamak açısından çok önemli.

Mevlit Kandili vesilesi ile Türk dünyasının önemli bir parçası olan Azerbaycan’da yaşanan Ermeni vahşetini kınıyor, ‘Tek Millet İki Devlet’ anlayışı ile kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum.

Bu duygu ve düşünceler ile tüm hemşerilerimizin ve İslam âleminin Mevlit Kandili’ni kutluyor, ahlaklı ve vicdan sahibi insanların hâkim olacağı bir dünya temenni ediyorum.”

Bu haber 564 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by