Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Başkan Esen tarihi binaları inceledi

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, tarihi mekânları gezdi.  Sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmalarının yürütüldüğü alanları inceleyen Esen, bölgedeki tarihi mekânları da ziyaret etti. Başkan Esen, Çankırı’nın sit alanı içerisinde bulunan tarihi binalarda incelemelerde bulundu. Bölgedeki tarihi yapılarda yapılabilecek çalışmaları inceleyen Başkan Esen “Geçmişten günümüze uzanan Çankırı evlerine hak ettiği değeri vererek geleceğe taşımak […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 26 Ocak 2022 18:01 A A

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, tarihi mekânları gezdi.  Sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmalarının yürütüldüğü alanları inceleyen Esen, bölgedeki tarihi mekânları da ziyaret etti.

Başkan Esen, Çankırı’nın sit alanı içerisinde bulunan tarihi binalarda incelemelerde bulundu. Bölgedeki tarihi yapılarda yapılabilecek çalışmaları inceleyen Başkan Esen “Geçmişten günümüze uzanan Çankırı evlerine hak ettiği değeri vererek geleceğe taşımak görevimiz. Yenileme çalışmaları ile aslına uygun bir şekilde yaptığımız düzenlemeler ile tarihi binaları sosyal etkinlik alanlarına dönüştürerek yaşayan mekânlar olarak turizme kazandırmak istiyoruz.” dedi.  Esen, ekibi ile birlikte Ferit Akalın Radyo ve İletişim Evi ile Tarihi Çamaşırhane’yi de gezdi.

Bu haber 1344 kez okundu.
Bölgesel - 18:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by