Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO 7.39
  • DOLAR 6.77

Başkan Esen’in 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü mesajı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebeti ile bir mesaj yayımladı. Başkan Esen, mesajında şunları kaydetti: “Tarihin en büyük destanının yazıldığı  Çanakkale Zaferi, Türk milletinin vatanı için gerektiğinde neleri feda edebileceğini bir kez daha kanıtladığı bir bağımsızlık zaferidir. 105 yıl önce; can siperane bir […]
Çankırı Gündemi - 19 Mart 2020 10:01 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebeti ile bir mesaj yayımladı. Başkan Esen, mesajında şunları kaydetti:

“Tarihin en büyük destanının yazıldığı  Çanakkale Zaferi, Türk milletinin vatanı için gerektiğinde neleri feda edebileceğini bir kez daha kanıtladığı bir bağımsızlık zaferidir. 105 yıl önce; can siperane bir şekilde vatan toprağını savunan ecdadımız, bu toprakların tapusunu geri dönülmez bir biçimde gelecek nesillerimize bırakmıştır.

Aziz şehitlerimizin vatanı ve milleti için yaptığı fedakârlığı hiçbir zaman unutmayacak ve bu yüce değere tüm benliğimiz ile sahip çıkmaya devam edeceğiz. 

Henüz Albay rütbesindeyken önsezileri ve üstün askeri dehası ile tarihin akışını Türk milletinden yana çeviren Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; bu cennet vatanın ve büyük Türk  milletinin ebedî varlığı uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi şükran ve rahmetle anıyorum.”

Bu haber 399 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by