Sumitomo Rubber Ako
20° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

Başkan İsmail Hakkı Esen: “Alt geçit projemiz için düğmeye bastık”

Çankırı’nın en işlek alanlarından Atatürk Bulvarı’nı Fuar Yolu’na bağlayan kavşak, alt geçit projesi ile buluşturularak bölge trafiğindeki sıkışıklığı giderecek önemli bir ulaşım projesine imza atacak. Araç geçişlerini hızlandırarak trafiği akıcı hale getirecek proje için ÇASKİ, Park ve Bahçeler ile Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, çalışmalara başladı. Proje kapsamında; Park ve Bahçeler Müdürlüğü güzergâhta bulunan orta […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 23 Haziran 2022 17:55 A A

Çankırı’nın en işlek alanlarından Atatürk Bulvarı’nı Fuar Yolu’na bağlayan kavşak, alt geçit projesi ile buluşturularak bölge trafiğindeki sıkışıklığı giderecek önemli bir ulaşım projesine imza atacak. Araç geçişlerini hızlandırarak trafiği akıcı hale getirecek proje için ÇASKİ, Park ve Bahçeler ile Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, çalışmalara başladı. Proje kapsamında; Park ve Bahçeler Müdürlüğü güzergâhta bulunan orta refüjdeki bitki ve ağaçları uygun alanlara taşırken ÇASKİ ekipleri ise alanda bulunan alt yapı hatlarını deplase etmeye başladı. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler de bordür, parke ve kaldırım taşı sökümü, orta refüj bariyerlerini ve aydınlatma direklerini kaldırma çalışmalarını yürütüyor. Atatürk Bulvarı Fuar Yolu’na alt geçit ile kesintisiz olarak bağlanırken Büyük Otel’den Yapraklı Yolu güzergâhına ise üst yoldan trafik akışı sağlayacak. 10 metre genişliğinde 350 metre uzunluğundaki alt geçidin üstüne ise modern dönel kavşak yapılacak. Yaklaşık 46 milyon TL’ye mâl olacak projenin yapım süresi ise 120 gün içerisinde tamamlanacak. Bölgenin en önemli sembollerinden Kucaklama Taşı ise korunarak uygun bir alana taşınacak.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Alt geçit projemiz için düğmeye bastık. Ekiplerimiz proje için sahaya indi. Konforlu bir ulaşım imkânı sağlayacak projemiz kapsamında 120 günlük süreçte vereceğimiz rahatsızlıktan dolayı esnaf kardeşlerimizin ve vatandaşlarımızın hoşgörüsüne sığınıyoruz. Kucaklama Taşı Alt Geçit Projemiz de Çankırı’nın uzun yıllar sonrasını düşünerek attığımız bir adımın sonucudur.” dedi.

Bu haber 254 kez okundu.
Bölgesel - 17:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by