Sumitomo Rubber Ako
Kapalı

Başkanı Çıbık, Gaziantep’in Karkamış ilçesine yapılan terör saldırısını kınadı

Çankırı’da Yeni Gün İl Genel Meclisi Kasım ayı birleşimlerinin 16.’sı dün gerçekleştirildi. İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık başkanlığında gerçekleştirilen birleşime tüm meclis üyeleri katıldı. Dün gerçekleştirilen toplantıda gündem maddesine geçilmeden önce bir konuşma yapan, İl Genel Meclisi Birleşimin açılışına Gaziantep’in Karkamış ilçesine yapılan terör saldırısını kınayarak başlayan Çıbık, “Teröristlerin Gaziantep’in Karkamış bölgesine yapmış olduğu […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 22 Kasım 2022 18:10 A A

Çankırı’da Yeni Gün

İl Genel Meclisi Kasım ayı birleşimlerinin 16.’sı dün gerçekleştirildi. İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık başkanlığında gerçekleştirilen birleşime tüm meclis üyeleri katıldı.

Dün gerçekleştirilen toplantıda gündem maddesine geçilmeden önce bir konuşma yapan, İl Genel Meclisi Birleşimin açılışına Gaziantep’in Karkamış ilçesine yapılan terör saldırısını kınayarak başlayan Çıbık, “Teröristlerin Gaziantep’in Karkamış bölgesine yapmış olduğu roketli saldırı sonrasında hayatını kaybeden öğretmenimize ve evladımıza Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine ve ülkemize başsağlığı diliyoruz. Tabi bu olaylar yapılan operasyonun yerine ulaştığını ve teröristlere ciddi manada ders verdiğini, sıkıntıya düştüklerini gösteriyor. İnşallah daha beter olurlar. Çünkü bu farklı bir olay, yani sivil halka yapılan saldırının her türlüsünü buradan bizde hem kınıyor hem de yapanlara lanet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

İl Özel İdaresi’nin 2023 mali yılı gider ve gelir bütçelerinin ele alındığı Kasım ayı birleşimlerinin dünkü birleşiminde Eğitim Hizmetleri bölümü ele alındı.

2023 mali yılı gider bütçesinin eğitim hizmetleri bölümü toplamının 13 milyon 895 bin 500 TL olduğunu dile getiren meclis başkanı Çıbık, “Eğitim hizmetleri malumunuz bütçemizin bir önceki yıl gerçekleşen bütçenin %20’sini eğitim hizmetlerine ayırıyoruz. Buda 13 milyon 895 bin 500 TL. Bunun 1 milyon TL’si mal ve hizmet alımı 12 milyon 895 bin 500 TL’si sermaye giderleri olarak ayrılmıştır.” ifadelerine yer verdi.

Yapılan bilgilendirme sonrasında gündem maddesi ad okunarak kabul edildi.

Muhabir: Şeyma Nur Duran

Bu haber 270 kez okundu.
Bölgesel - 18:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by