Sumitomo Rubber Ako
22° Açık
  • EURO
  • DOLAR

“Beyt’ül Mal’a Şehr’ül Emin olmaya devam ediyoruz”

Çankırı’da Yeni Gün Göreve geldiği günden bu yana şeffaf, hesap verebilir ve halkla iç içe yönetim anlayışını kendisine düstur edinen Çankırı Belediye Başkanı İsmail Esen, çalışmalarını gazeteniz Çankırı’da Yeni Gün’e değerlendirdi. Muhabirimiz Fatih Karamaz’ın sorularını içtenlikle yanıtlayan Başkan Esen,  gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalıştıklarını anlatırken, “4 Nisan 2019 tarihinde rabbimin nasibi ve […]
Çankırı Gündemi - 15 Ağustos 2020 10:32 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Göreve geldiği günden bu yana şeffaf, hesap verebilir ve halkla iç içe yönetim anlayışını kendisine düstur edinen Çankırı Belediye Başkanı İsmail Esen, çalışmalarını gazeteniz Çankırı’da Yeni Gün’e değerlendirdi.

Muhabirimiz Fatih Karamaz’ın sorularını içtenlikle yanıtlayan Başkan Esen,  gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalıştıklarını anlatırken, “4 Nisan 2019 tarihinde rabbimin nasibi ve sizlerin teveccühü ile belediye başkanlığı mazbatasını alarak bu kutsal emaneti devralmıştık.  Emaneti devralırken “Beyt’ül Mala Şehr’ül Emin” olmaya geldiğimizi söylemiştik.  Allah’a hamdolsun ki ilk günkü azim ve kararlılıkla çalışmalarımızı devam ettiriyoruz” dedi.

Ekonomik, yapısal, sosyal, kültürel ve tüm alanlarda yapılan çalışmalarda istişare kültürüyle hareket ettiklerinin özellikle altını çizen Başkan Esen, “Biz Çankırı’yı bir aile, burada yaşayan herkesi de bu ailenin bir ferdi olarak kabul ediyoruz. Bu anlamda büyük Çankırı Ailesini ilgilendiren her çalışmada istişare halinde hareket ediyoruz. Şunu da belirtmek isterim ki, konu Çankırı olunca kapısını çalmayacağımız, fikrini almayacağımız kimse yoktur. Muhtarlarımız başta olmak üzere çeşitli meslek gruplarımız ve siyasi parti temsilcilerimiz ile sürekli fikir alışverişi halindeyiz” diye konuştu.

“Biz artık Tuz Mağarası değil, Yer Altı Tuz Şehri diyoruz.”

Muhabirimiz Fatih Karamaz’ın Tuz Mağarası projesi ile ilgili sorusunu yanıtlayan Esen; “Biz artık bu madene Tuz Mağarası değil, Yer Altı Tuz Şehri diyoruz.  Tarihi, kültürel zenginlikleri ve doğa güzellikleri ile şehrimizin tüm keşfedilmemiş hazinelerini ülkemize ve tüm dünyaya tanıtma arzumuzun turizm ayağındaki en önemli lokomotifi olarak gördüğümüz Yer Altı Tuz Şehrindeki çalışmalarda, otopark, kafeterya, peyzaj, hediyelik satış alanları gibi çalışmaları tamamladık. Bu

alanda kendi imkanlarımızla yaptığımız çalışmalar ziyaretçilerimizden de tam not aldı. Çalışmaların titizlikle ve özenle bizzat üstünde durduğumu bilmenizi isterim. Bu anlamda ziyaretçilerimizin sadece Yer Altı Tuz şehrini değil Çankırı’mızın tüm güzelliklerini görmesini ve burada konaklamasını istiyoruz. Gelen ziyaretçilerimizin nereleri gezeceği, ne yiyeceği ve Çankırı’da ne satın alacağına yönelik çalışmalarımız da devam ediyor. Bu anlamda mutfak kültürümüze sahip çıkmak adına sarmısaklı et, ince ekmek muskası, yumurta tatlısı gibi bir çok lezzetti  Türk Patent ve Marka Kurumunca coğrafi işaret ile tescilletirdik. Bazı ürünlerimiz için de başvuru yaptık, tescil için görüşmelere devam ediyoruz. İnşaallah çalışmalarımız tamamlandığında Çankırı’nın güzelliklerini yalnızca ülkemiz değil, tüm dünya duyacak” şeklinde konuştu.

“Kentimizde adeta hijyen seferberliği başlattık.”

Dünyayı saran, ülkemizi ve şehrimizi de tehdit eden yeni tip Corona virüs (Covid-19) salgınına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Esen, “Kentimizde adeta hijyen seferberliği başlattık. Kentteki cadde ve sokakları baştan sona pırıl pırıl yıkarken, pazar yerleri ve kamu binalarında da çeşitli önlemler aldık. Ekiplerimiz rutin dezenfekte işlemlerine her gün devam ediyorlar. Salgın hastalığın üstesinden gelmek adına

yapılacak ne varsa Çankırı Belediyesi olarak taşın altına elimizi koyduk ve koymaya devam ediyoruz. Bu virüsü halkımızla birlikte yeneceğimize inanıyor, bu anlamda herkesi kurallara riayet etmeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Biz ne ekonomik sebeplerin, ne salgın hastalığın ardına sığınırız.”

Muhabirimize ekonomik sıkıntılar ve salgın hastalık süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Esen, salgın hastalığın kentteki fiziki çalışmaları olumsuz yönde etkilediğini ifade ederken şunları kaydetti:

“Biz ne ekonomik sebeplerin, ne salgın hastalığın ardına sığınırız. Evet salgın hastalık ve ekonomik şartlar çalışmalarımızı olumsuz yönde etkilemiştir ama Çankırılılara hizmetten alıkoyamamıştır. Göreve geldiğimiz günlerde belediyemizin mali tablosunu gazetecilerimiz aracılığı ile kamuoyu ile paylaşmıştım. Önümüzdeki günlerde yine bir açıklama yapacağım. Allah’a hamdolsun ki, mali sıkıntılar içerisinde, personelinin maaşını ödemek için bankadan kredi alan konumdaki Çankırı Belediyesi’ni borcunu ödeyen ve kendi imkanları ile yatırımlar yapabilen itibarlı bir kurum haline getirdik. Bundan sonraki dönemlerde de daha güçlü şekilde çalışmalarımıza davam edeceğiz. Çankırı’mızı Türkiye’nin yaşanabilir en ekonomik  kentlerinden bir tanesi haline getirmeye kararlıyız. Bu anlamda Çankırı’yı hizmet için siyasi ayrım yapmadan elini taşın altına koyan herkese teşekkür ediyor, sizlerin dua ve destekleri ile daha birçok iş başaracağımızı ifade ediyorum”

Başkan Esen,  konuşmasını birlik beraberlik mesajları ile tamamladı.

Bu haber 627 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by