Sumitomo Rubber Ako
19° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Bi dünya öğrenci

Çankırı’da Yeni Gün █ Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde birinci sınıfların Genel Matematik dersine giren Çankırı Karatekin Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şerbetçi’nin bu sınıfında, 6 farklı milletten 18 öğrenci ders alıyor. Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı’nın girişimleri ile 2019-2020 akademik yılında yabancı öğrenci sayısını yükseltmeyi hedefleyen ÇAKÜ bu atılımın meyvesini, yabancı öğrenci […]
Çankırı Gündemi - 7 Kasım 2019 11:47 A A

Çankırı’da Yeni Gün

█ Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde birinci sınıfların Genel Matematik dersine giren Çankırı Karatekin Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şerbetçi’nin bu sınıfında, 6 farklı milletten 18 öğrenci ders alıyor.

Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı’nın girişimleri ile 2019-2020 akademik yılında yabancı öğrenci sayısını yükseltmeyi hedefleyen ÇAKÜ bu atılımın meyvesini, yabancı öğrenci sayısını beş katına çıkararak aldı. Bu başarı beraberinde sınıflarda bulunan farklı öğrenci sayısı ve kalite çeşitliliğini arttırırken Elektronik Mühendisliği Bölümü birinci sınıfta bu çeşitlilik belirgin bir şekilde gözlemlendi.

Prof. Dr. Ayhan Şerbetçi’nin Genel Matematik dersinde Irak, Cibuti, Ürdün, Azerbaycan, İran ve Türkiye’den olmak üzere 6 farklı milletten öğrencinin eğitim görmesi Üniversitenin kültürel çeşitliliğini yansıtan güzel bir örnek olarak göze çarpıyor. Gelecek akademik yıllarda yabancı öğrenci sayısının katlanarak artması hedefleniyor.

Bu haber 1323 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by