Sumitomo Rubber Ako
Açık
  • EURO
  • DOLAR

Bıçaklar yaklaşan Kurban Bayramı için bileyleniyor

Bıçaklar Kurban Bayramı için bileyleniyor. Kurban Bayramı öncesi bıçak bileyleme mesaisi başladı. Çankırı’da Yeni Gün Çankırı’da Kurban Bayramı öncesi bıçak bileyleme mesaiye başladı. Çankırı’da bıçak bileme ustaları Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşlardan gelen talepleri yetiştirebilmek için yoğun mesai harcıyor. Çankırı’da Kurban Bayramı nedeniyle çarşıda yoğunluk başladı. Bayramın yaklaşması ile birlikte kurban kesecek vatandaşlar, bıçak […]
Çankırı Gündemi - 21 Temmuz 2020 09:30 A A

Bıçaklar Kurban Bayramı için bileyleniyor. Kurban Bayramı öncesi bıçak bileyleme mesaisi başladı.

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı’da Kurban Bayramı öncesi bıçak bileyleme mesaiye başladı.

Çankırı’da bıçak bileme ustaları Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşlardan gelen talepleri yetiştirebilmek için yoğun mesai harcıyor.

Çankırı’da Kurban Bayramı nedeniyle çarşıda yoğunluk başladı. Bayramın yaklaşması ile birlikte kurban kesecek vatandaşlar, bıçak ve satır gibi aletlerini bileylemek için bıçak bileme ustalarının yolunu tuttu. Bıçak satıcıları ve bileyicileri de tam mesai ile artan talepleri karşılamaya çalışıyor.

Çankırı Merkez’de 30 yıldır Kundura tamirciliği yapan Hakan Kaya aynı zamanda Kurban Bayramı öncesinde de bıçak bileyleme işi yapıyor. 15 Yıldır bıçak bileyleme işini sürdürdüğünü ifade eden Hakan Kaya, “Kurban Bayramı’na son 3-4 gün kala yoğunluk başlar. Bugünlerde çok yoğun oluruz. Kurban hazırlığı yapan vatandaşlar için bıçakların bileylenmesi çok önemlidir.

Bayram yaklaştığında müşterilerimiz aramaya başlarlar. Elimizden geldiğince müşterilerimizi memnun etmeye çalışıyoruz. Bıçak ne kadar kaliteli olursa olsun bileyleme işide çok önemlidir. Bizim işimiz kaliteli bıçaklara keskinlik vermek. Çankırı’da 30 yıldır yaptığım kundura tamirciliğimin yanı sıra 15 yıldır kurban bayramlarında bıçak bileyleme işi de yapıyorum. Bayram yaklaştıkça yoğunluğumuz artıyor. İnsanlar köyüne kentine gitmedin bıçaklarını bileyletmek için geliyorlar. Genelde bu bileyleme işide son günlere bırakıldığı için haliyle yoğunlukta artıyor” dedi.

Bu haber 576 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by