Sumitomo Rubber Ako
20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Binali Yıldırım: “Çankırı’nın gönlümüzde özel bir yeri var”

AK Parti Genel Başkanvekili ve Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Aksakallılar Heyeti Başkanı Binali Yıldırım, Hacı Mehmet Üner Kızılay Anaokulu’nun açılış törenine katılmak üzere Çankırı’ya geldi. Çankırı’ya programına Çankırı Valiliğini ziyaret ederek başlayan son başbakan Binali Yıldırım’ı; Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz,  Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 3 Haziran 2022 19:24 A A

AK Parti Genel Başkanvekili ve Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Aksakallılar Heyeti Başkanı Binali Yıldırım, Hacı Mehmet Üner Kızılay Anaokulu’nun açılış törenine katılmak üzere Çankırı’ya geldi.

Çankırı’ya programına Çankırı Valiliğini ziyaret ederek başlayan son başbakan Binali Yıldırım’ı; Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz,  Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Erdem, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, Vali Yardımcısı Mehmet Zahid Uzun, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik ve protokol üyeleri tarafından Valilik binası önünde karşıladı.Valilik katında Şeref Defterini imzalayan Binali Yıldırım ve beraberindekiler Valilik Makamına geçerek bir süre sohbet etti.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve beraberindekiler Valilik ziyaretinin ardından Cuma Namazı’nı kıldılar. Binali Yıldırım, Cuma Namazı çıkışında yerel esnafı ziyaret etti ve Çivitcioğlu Medresesi’ni gezdi.

Daha sonra AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve beraberindekiler Semiha Yıldırım himayelerinde inşa edilen Hacı Mehmet Üner Kızılay Anaokulu’nun açılışına katıldı.

Çivitcioğlu: ‘Anaokulumuz inşallah bu dönem itibariyle eğitim-öğretime açılacak’

Hacı Mehmet Üner Kızılay Anaokulu’nun açılışında konuşan AK Parti Çankırı milletvekili Salim Çivitcioğlu, “Semiha Yıldırım Hanımefendi’nin himayelerinde gerçekleştirilmiş olan bu anaokulu için Çankırı’mız adına canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun diyorum. Çankırı’da bugün çok bereketli bir gün yaşanıyor. Sayın Başbakanımızın burada olması, Milli Eğitim Bakanımızın burada olmasıyla Çankırı, cumanın bereketinden yararlanan bir il oldu. Bu anaokulumuz inşallah bu dönem itibariyle eğitim-öğretime açılacak. Onun haricinde 3 tane merkezde, 4 tanede ilçede olmak üzere 7 tane daha anaokulunun kazanımıyla ilgili talimatı vermişti. Milli Eğitim Bakanımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun. Bizim derdimizle dertlenen Sayın Başbakanımıza da çok teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun diyorum. Okulumuzun hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: ’Çankırı, Nevzat Ayaz’dan bu tarafa güzel eserlere muhattap oldu’

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı’nın eğitim alanında geliştiğini belirterek, “Öncelikle bu okulun kazandırılmasını temin eden çok değerli hayır sahibimize ve onların merhum büyüğü Ahmet Üner Beyefedi’ye teşekkürlerimizi sunuyoruz. Çankırı’ya böyle güzel bir eserin kazandırılmasına vesile oldular. Tabi sadece Çankırı’yla değil, 81 vilayetimizde bu güzelliklerin bütün milletimizle buluşmasına vesile olan, kendisi de çok kıymetli bir öğretmenimiz olan Semiha Yıldırım Hanımefendi’ye de huzurlarınızda teşekkürlerimi arz ediyorum. Çankırı’mız eğitim alanında merhum Nevzat Ayaz’dan bu tarafa güzel eserlere muhattap oldu.” şeklinde konuştu.

Ayaz: ’İlimiz 2002-2022 yılları arasında 59 yeni eğitim tesisine kavuştu’

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz Çankırı’nın 2002-2022 yılları arasında 59 yeni eğitim tesisine kavuştuğunu ifade ederek başladığı konuşmasında, “Sayın Başbakanım; sizlerin teşviki, saygıdeğer hanımefendinin himayelerinde, hayırseverimizin maddi katkısıyla ilimize kazandırılmış olan bu eserin açılışında bizi yalnız bırakmadınız. Szilere şükranlarımı arz ediyor, hayırseverimizden Allah razı olsun diyor, çok teşekkür ediyorum. Sayın Başbakanım; ilimiz 2002-2022 yılları arasında 59 yeni eğitim tesisine kavuştu. İnşallah yeni eğitim tesislerine de bu yıl sonuna kadar başlayacağız ve bitireceğiz. Sayın Milli Eğitim Bakanımıza da destekleri için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Bakan Özer: ’40 bin yeni anasınıfı yapmak için yola çıktık’

40 bin yeni anasınıfı yapmak için yola çıktıklarını belirten Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Öncelikle İstanbul Kızılay Bölge Başkanımız bir mesaj verdi. Ona cevap vereyim. Bir öğrencimizin okuldaki oyun alanında yazın da oynamaya devam etmesiyle ilgili. Ama Kızılay Bölge Başkanımızın haberi yok. Biz 4 tane yaz okulunu Milli Eğitim bakanlığı olarak ilk kez bu yaz başlatıyoruz. Birincisi Bilim Sanat Merkezleri’nde, Bilim Sanat Merkezi’nde olmayan tüm öğrencilere açık bir şekilde bilim ve sanat olmak üzere yaz okulu açıyoruz. İkincisi tüm Türkiye’de Matematik seferberliği başlattık. 4. sınıftan 12. sınıfa  kadar tüm öğrencilerimizin oyun kıvamında matematikle buluşturuyoruz. Üçüncüsü yıllardan beri kronik bir problem olan İngilizce’yle ilgili problemi çözmek için İngilizce yaz okulunu açıyoruz. Tüm yaz okulları bir oyun kıvamında. Dolayısıyla çocuğumuzun isteğini yerine getirmiş oluyoruz. Öncelikle Semiha Yıldırım Hanımefendi’ye çok teşekkür ediyorum. Bu konular konuşulmazken okul öncesi eğitimin ne kadar kritik olduğunu belirterek tüm Türkiye’nin dikkatini çekti. Bir öğretmen olarak. Çünkü okul öncesi eğitim, eğitim sistemi içerisinde uzun vadeli getirisi en büyük, yatırım maliyeti en düşük olan bir eğitim politikasıdır. Biz de Milli Eğitim Bakanlığı olarak farkındalığın kapsamını artırmak için 3 bin yeni anaokulu, 40 bin yeni anasınıfı yapmak için yola çıktık. 6 ayda 155 anaokulunu hizmete açtık. 8500 anasınıfını hizmete açtık. 288 anaokulunun ihalesini tamamladık. 2557 anaokulunu da yatırım bütçesine dahil ettik ve ihale süreçlerine devam ediyoruz” dedi.

Binali Yıldırım: ‘Hedefimizi Cumhuriyet’in 100. Yılında 81 ile 81 Anaokulu Projesi’ni tamamlamak’

Hacı Mehmet Üner Kızılay Anaokulu’nun açılışında AK Parti Genel Başkanvekili ve Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallılar Heyeti Başkanı Binali Yıldırım, “Mübarek bir günde, güzel bir vesileyle beraberiz. 81 ile 81 Anaokulu Projesi kapsamında Yarenler Diyarı Çankırı’da Hacı Mehmet Üner adının verildiği bu güzel ilim, irfan yuvamızın açılışını yapıyoruz. Bizim dönemimizde bırakın okul öncesi eğitim, okul çağındaki ritim bile imtiyazlı bir işti. Ben 3 sınıfı bir arada okuduğumuzu biliyorum. O günler geride kaldı. Artık okur yazarlıkta yüzde yüze yaklaştık. Okul öncesi yavrularımızı kişilik oluşum alışkanlıklarının gelişmesi, arkadaşlıklarının gelişmesi ve bir çok sosyalleşme konusu bu dönemlerde oluyor. Ağaç yaşken eğilir. Hedefimizi Cumhuriyet’in 100. Yılında 81 ile 81 Anaokulu Projesi’ni tamamlamak. 52.sini açıyoruz” dedi.

Yıldırım: “Çankırı’nın gönlümüzde özel bir yeri var”

Çankırı’nın gönlünde özel bir yer olduğunu ifade eden Binali Yıldırım, “Çankırı’nın gönlümüzde özel bir yeri var. 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında biz buradaydık. Bazı çalışmaları buradan gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanımızla koordinasyonu buradan yaptık. Ama bunun ötesinde bakanlığımın ilk yıllarında Ankara’dan Çankırı’ya, Kastamonu’ya gitmek meseleydi. Giderken korkulu rüyalar gördüğünüz geçitler ve yollardan ibaretti. Elhamdülillah bugün bunlar geride kaldı. Gerek Çankırı, gerek Kastamonu Ankara’ya kapı komşusu oldu. Çankırı’nın ayrıca bir başka önemi de var. Benim dünürümün de memleketi. Her ne kadar Kastamonuluyuz deseler de gelini aldıktan sonra Çankırılı olduklarını anladık. Bu da güzel oldu. Önce Kastamonu’nun işlerini, sonra Çankırı’nın işlerini yaptırdılar. Böylece iyi bir taktik izlediler” şeklinde konuştu.

Binali Yıldırım ve Bakan Özer Hacı Mehmet Üner Kızılay Anaokulu’nun açılışını yaptıktan sonra  Kurşunlu ve Çerkeş ziyaretleriyle Çankırı programlarını sonlandırıdı.

Bu haber 664 kez okundu.
Bölgesel - 19:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by