Sumitomo Rubber Ako
26° Açık
  • EURO
  • DOLAR

“Bir elin nesi var? Güçlü kadının sesi var” etkinliği gerçekleştirildi

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Valisi Abdulla Ayaz Başkanlığında Yunus AVM önünde “Bir elin nesi var? Güçlü kadının sesi var” etkinliği gerçekleştirildi. Çankırı Valiliği tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Valimiz Abdullah Ayaz ile Eşi Hanımefendi Melike Ayaz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle gerçekleştirilen “Bir Elin Nesi Var? Güçlü Kadının Sesi Var” etkinliğine katıldı. Yunus […]
Sedat Osman Koç - Bölgesel - 9 Mart 2021 09:42 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Valisi Abdulla Ayaz Başkanlığında Yunus AVM önünde “Bir elin nesi var? Güçlü kadının sesi var” etkinliği gerçekleştirildi.

Çankırı Valiliği tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Valimiz Abdullah Ayaz ile Eşi Hanımefendi Melike Ayaz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle gerçekleştirilen “Bir Elin Nesi Var? Güçlü Kadının Sesi Var” etkinliğine katıldı.

Yunus AVM önünde gerçekleşen programa, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ile Eşi Betül Esen, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy ile Eşi Özlem Aksoy, İl Jandarma Komutanı Hıdır Ayçiçek, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, daire amirleri STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı”ifadelerine yer verildi.

Programda konuşan Vali Abdullah Ayaz, “Kurtuluş mücadelesinden bu güne kadar terör ve terörizmle mücadeleye katkı sunmuş, bu uğurda hayatını kaybetmiş, şehit olmuş, gazi olmuş tüm kadınlarımızı bir defa daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Kadınlarımızın güçlü olduğu kadar güçlü ve iyi bir ülkeyiz. Geleceğe de o şekilde bakacağız. Özellikle kadınlarımızın toplumsal hayata katılımları noktasında Cumhuriyetin kuruluşundan bu güne kadar çok ciddi mesafe alındı. Ancak kat edecek daha çok mesafe olduğunun bilincindeyiz. Bu sebeple önümüzdeki süreçte de çalışmaya ve kadınlarımızı toplumun her alanında görme gayreti içerisinde olacağız. Biliyoruz ki toplum sadece erkek ve kadınlardan oluşmuyor; topyekûn bir millet olarak beraber varız.

Maalesef zaman zaman şahit olduğumuz kadına yönelik şiddetin tekrar etmemesi noktasında da kolluk kuvvetlerimiz büyük bir gayret göstermektedir. Ancak her zaman söylediğimiz gibi idareye düşen önleyici tedbirlerin alınması, bu şiddetin ortaya çıkmasına sebep olan nedenlerin ortadan kaldırılması. Bu konuda ilimizde de vakalar az olsa da herhangi bir şekilde yeni vakaların ortaya çıkmaması adına da ilgili arkadaşlarımızla birlikte büyük bir gayret gösteriyoruz. Toplumdaki tüm aktörlerden; kurum kuruluşlardan, sivil toplum kuruluşlarından, basın temsilcilerimizden katkı sunmalarını istiyoruz” dedi.

Kurulan sergi ve stantların davetliler tarafından gezilmesiyle program sona erdi.

Bu haber 1915 kez okundu.
Bölgesel - 09:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by