Sumitomo Rubber Ako
17° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Bir gecede iki boks ringi kuruldu

Kocakaya, “Çankırı bir günde iki boks ringi kurarak bizi yalnız bırakmadı” Çankırı’da Yeni Gün Avrupa ve Dünya kota müsabakalarına hazırlanan İngiltere ve Türkiye Milli Boks takımları Çankırı’da kamp yapıyor. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarında, Avrupa ve Dünya kota müsabakalarına, Türkiye Erkekler A Milli Boks Takımı ve İngiltere Boks Milli Takımı’yla bir arada Çankırı’da kamp yapıyor. Gençlik […]
Çankırı Gündemi - 21 Eylül 2020 11:58 A A

Kocakaya, “Çankırı bir günde iki boks ringi kurarak bizi yalnız bırakmadı”

Çankırı’da Yeni Gün

Avrupa ve Dünya kota müsabakalarına hazırlanan İngiltere ve Türkiye Milli Boks takımları Çankırı’da kamp yapıyor.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarında, Avrupa ve Dünya kota müsabakalarına, Türkiye Erkekler A Milli Boks Takımı ve İngiltere Boks Milli Takımı’yla bir arada Çankırı’da kamp yapıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya Çankırı’da kamp yapan Türk ve İngiliz sporcularla bir araya geldi. Spor tesislerini gezerek incelemelerde bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya Türkiye Erkekler A Milli Boks Takımı ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Milli takımla güncel durumlardan bahsederek istişare ettiler.

Toplantının ardından Türk ve İngiliz spor kafileleri Çankırı Yeraltı Tuz Şehri’ni ziyaret ettiler.

Kocakaya, kamp ortamı, Yeraltı Tuz Şehrinde yapılabilecek spor faaliyetler ve Spor Vadisi (Spor Kompleksi) hakkında açıklamalarda bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya yaptığı açıklamada, “Şu anda İngiliz mili takımıyla birlikte kamp yapıyoruz. Çok iddialı iki tane takım var. Bu da ben kampı incelemeye geldiğimde beni en çok sevindiren bir etkendi. Hem kendi sporcularımız hem İngiliz grubu çok memnunlar. Bir günde kampı Çankırı’ya almaya karar verdik. Çankırı’dan çok memnunuz.

Çankırı İl Müdürlüğü tarafından bir gecede iki tane boks ringi kuruldu. Bazı arkadaşlarımız bilimsel çalışmalar yapıyorlar. Zor durumda kalabilirdik ama sağolsun Çankırı bir günde bu işi yaparak bizi yalnız bırakmadı.  Çankırı Tuz Mağarası’nın sporcuların performansını ve sağlığını arttıracağını düşünüyoruz. Eğer bu durumu ispatlayabilir ve örneklerle gösterebilirsek hem Türk sporu için, hem ülkemizdeki spor turizmi için hemde Çankırı için çok faydalı olacağını düşünüyoruz. Bütün branşların takımlarıyla gelip çalışmalar yapmasını istiyoruz. Çankırı’mızı tanıtmak için önemli bir vesile bu. Ayrıca da il ekonomisine faydasının çok büyük olacağına inancımız yüksek ” ifadelerine yer verdi.

“Çankırı’nın daha sportif olması için uğraşıyoruz”

Kocakaya, “Sayın Bakanımızın yardımıyla Çankırı’ya 40 küsür milyonluk yatırım yapmaktayız. Yüzme havuzu yapıyoruz. Tamirat ve onarım işlemleri devam ediyor. Bazı ilçelerimize de spor salonu ve gençlik merkezleri kuracağız. Çankırı’nın spor alanlarında gelişmesini sağlamak birinci amacımız.

Çankırı’daki her insanın sağlıklı olması için hizmetlerimiz devam edecek. Çankırı’nın daha sportif olması için uğraşıyoruz. Yeni bir projemiz var, ‘yüzme bilmeyen kalmasın’ adı ile. Bütün vatandaşlarımıza yüzmeyi öğretmeyi amaçlıyoruz. Çankırı’nın bu projeye ilgisi büyük oldu. Pandemi süreci içerisinde kurallara uyarak bu projeyi sürdürmek için yanımızda bulunan Çankırı halkına teşekkürlerimi iletiyorum. Elimizden geldikçe uğraşıyoruz. İnşallah Gençlik Spor Bakanlığı olarak Çankırı’mıza daha çok hizmet etmiş oluruz” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 521 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by