Sumitomo Rubber Ako
30° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Boks Türkiye Şampiyonası Çankırı’da başladı

Çankırı’da Yeni Gün Üst Minik-Yıldız ve Genç Kadınlar Ferdi Boks Türkiye Şampiyonasına ev sahipliğini üstlenen Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Üst Minikler, Yıldız ve Genç Kadınlar Türkiye Boks Şampiyonası, seremoni programı dün saat  18.00’da Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’nda yapıldı. Üst Minikler, Yıldız ve Genç Kadınlar Türkiye Boks Şampiyonası, seremoni programı Saygı duruşu ve […]
Bölgesel - 30 Ocak 2020 10:02 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Üst Minik-Yıldız ve Genç Kadınlar Ferdi Boks Türkiye Şampiyonasına ev sahipliğini üstlenen Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Üst Minikler, Yıldız ve Genç Kadınlar Türkiye Boks Şampiyonası, seremoni programı dün saat  18.00’da Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’nda yapıldı.

Üst Minikler, Yıldız ve Genç Kadınlar Türkiye Boks Şampiyonası, seremoni programı Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’nda düzenlenen, 43 ilden yaklaşık 600 sporcunun katıldığı şampiyonaya Çankırı Vali Hamdi Bilge Aktaş, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Yüksel Yazıcı, İl Jandarma Komutan V. İsmet Kartal, Adalet ve Kalkınma Partisi Çankırı İl Başkanı Abdülkadir Çelik, Türkiye Boks Federasyonu Asbaşkanı Mehmet Genç, daire amirleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşasında Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, “Üst Minik-Yıldız ve Genç Kadınlar Ferdi Boks Türkiye Şampiyonası müsabakalarına hoş geldiniz. Konuşmama başlamadan önce Elazığ ilinde meydana gelen depremde hayatım kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dilerim.

Değerli misafirlerimiz, sizleri yarenler diyarı, tuzun başkenti Çankırı’da ağırlamaktan mutluluk duymaktayız. Müsabakalar boyunca ekibimizle birlikte sizlerin yanında olduğumuzun bilinmesini isterim.

Boks Federasyonu Başkanlığının 2020 yılı faaliyet programında yer alan ve 27 Ocak 02 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Üst Minik-Yıldız ve Genç Kadınlar Ferdi Boks Türkiye Şampiyonası, ülkemizin dört bir yanından gelen yaklaşık 1000 sporcu, hakem ve antrenör ile inşallah bugün başlıyor.

Katkılarından dolayı Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç beye ve ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu turnuvanın en güzel şekilde gerçekleşmesini sağlamak, sizleri en güzel şekilde ağırlamak ve ilimizi en güzel şekilde tanıtmak bizim görevimizdir.

Aynı zamanda bu organizasyonda görev alan personellerimize de teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Sevgili sporcular; organizasyonun sevgi, saygı ve hoşgörü içerisinde gerçekleşmesi en önemli arzumuzdur. Ayrıca müsabakaların kazasız, belasız, sağlıklı bir şekilde geçmesini Cenab-ı Allah’tan diliyorum.

Sayın Valim, değerli protokol. ülkemizin dört bir köşesinden gelen kıymetli misafirlerimiz. Hepinize saygılarımı sunar, tüm sporcularımıza başarılar dilerim.” diyerek sözlerine son verdi.

Daha sonra Türkiye Boks Federasyonu Asbaşkanı Mehmet Genç, Elazığ’da meydana gelen ve Malatya ile çevre illeri de etkileyen depremde hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum. Allah bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın inşallah. Burada yarışacak ve organizasyona katılan sporculara başarılar diliyorum” dedi.

Çankırı olarak sporun ve sporcunun her zaman yanında olduklarını, Organizasyonun Çankırı’da yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ettiğini dile getiren Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen “Şampiyonadaki her sporcuya ayrı ayrı başarılar diliyorum. Türkiye şampiyonluğunun yanında bu salondan Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonları da çıkacağına inancım tamdır. İnşallah Çankırı size şans getirir, dünyada sesimizi duyurmaya vesile olur.

Sözlerime son vermeden, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyor  ülkemize baş sağlığı diliyorum. Canab-ı Allah inşallah bundan sonra bizi böyle felaketlerle karşı karşıya bırakmaz Rabbim yar ve yardımcımız olur.” şeklinde konuştu.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından ilk müsabakanın gong zilini Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş çaldı.

Şampiyona, 2 Şubat Pazar günü gerçekleşecek olan final maçları ile sona erecek.

Bu haber 14083 kez okundu.
Bölgesel - 10:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by