Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Boz: Alt yapı mutlaka değişmeli

Mahalle toplantılarını başlatan Belediye Başkanı Hüseyin Boz her defasında bu konuyu dile getiriyor. Geçtiğimiz gün Buğday Pazarı Mahallesinde de vatandaşlarla buluşan Başkan Boz, alt yapının yetersizliği konusuna dikkat çekerek “Bu şehrin alt yapısı değişmeli” dedi.   Gerçekleştirilen mahalle toplantısında alt yapının IPA Hibe Projesi kapsamında yapılacağını aktaran Belediye Başkanı Hüseyin Boz, “2019 yılında Avrupa birliği […]
Çankırı'da Yeni Gün - Çankırı'da Yeni Gün - Çankırı Gündemi - 2 Haziran 2019 13:07 A A

Mahalle toplantılarını başlatan Belediye Başkanı Hüseyin Boz her defasında bu konuyu dile getiriyor. Geçtiğimiz gün Buğday Pazarı Mahallesinde de vatandaşlarla buluşan Başkan Boz, alt yapının yetersizliği konusuna dikkat çekerek “Bu şehrin alt yapısı değişmeli” dedi.

 

Gerçekleştirilen mahalle toplantısında alt yapının IPA Hibe Projesi kapsamında yapılacağını aktaran Belediye Başkanı Hüseyin Boz, “2019 yılında Avrupa birliği projesi var. 10 yıla yakındır bu proje hazır. Bu ayın sonunda Avrupa Birliğinden gelecekler. Ne yapılabileceğine bakacaklar. 2019 yılında da alt yapıya girecekler. Bütün plan bir aksilik çıkmazsa bu. Çünkü çok yüksek maliyetli bir çalışma. Eğer Avrupa Birliği ile yol yürünmeyecek ve bunlar yapmayacaksa, biz mutlaka ama mutlaka başımızın çaresine bakmamız lazım. Neden bakmamız lazım? Alt yapımız gerçekten çok berbat” şeklinde konuştu.

 

?Her gün 7-8 su arızası ile uğraşıyoruz?

 

Başkan Boz, “2018 Ağustos ayına kadar 750 su arızası var. Yani günlük 7-8 su arızası oluyor. Niye çok su kesiliyor diye tepkiler alıyoruz. Ama su kesintisine en fazla üzülen emin olun benim. Hiçbir yerin ve hiç kimsenin suyunu kesmek istemiyoruz. Suyu kesmeden de tamiratı yapamıyoruz. Şu ana kadar 750’yu bulan su arızası yıl sonunda bini bulur. Bunların hepsi bir maliyet. Dolayısıyla biz alt yapımızı yapmadan, suyumuz ne kadar kaliteli ve çok olursa olsun bu kesintileri yaşamaya devam edeceğiz. Bu alt yapıyı değiştirmemiz lazım. Avrupa Birliği ile 10 yıldır yürüdüğümüz bir yol var. Bu ay sonunda gelecekler ve ne yapabileceğimizi göreceğiz. Bir protokol imzalayacağız ve 2019’da da girecekler inşallah. Bu şehrin alt yapısı değişmeli” dedi.

 

Bu haber 714 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 13:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by