Sumitomo Rubber Ako
Kapalı

Bu hastalığın şakası yok

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı’da Yeni Gün Gazetesi olarak, siyasi partilerin il başkanları ile birlikte 2020 yılı değerlendirmesini yapmak ve güncel konuları ele almak üzere yaptığımız röportajda Yeniden Refah Partisi Çankırı İl Başkanı Muhammed Fatih Müjdeci yer aldı. Gazetemiz Yazarı Fatih Karamaz tarafından gerçekleştirilen röportajda Müjdeci, Çankırı’daki pandemi süreci ile ilgili yorumda bulundu. “Bu salgın hastalığın […]
Çankırı'da Yeni Gün - Çankırı'da Yeni Gün - Çankırı Gündemi - 24 Aralık 2020 11:14 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı’da Yeni Gün Gazetesi olarak, siyasi partilerin il başkanları ile birlikte 2020 yılı değerlendirmesini yapmak ve güncel konuları ele almak üzere yaptığımız röportajda Yeniden Refah Partisi Çankırı İl Başkanı Muhammed Fatih Müjdeci yer aldı.

Gazetemiz Yazarı Fatih Karamaz tarafından gerçekleştirilen röportajda Müjdeci, Çankırı’daki pandemi süreci ile ilgili yorumda bulundu.

“Bu salgın hastalığın şakası yok”

Sigara içme yasağından dolayı Vali Ayaz’ı ve kurumları tebrik eden Müjdeci, “Çankırı’da öncelikle valiliğin almış olduğu sigara içmeme kararından dolayı, vali bey başta olmak üzere bütün kamu kurumlarını tebrik ediyoruz. Çünkü bu salgın hastalığın şakası yok. Maske insanı korur mu korumaz mı bunu değil; insanların temizliğe, maskeye ve sosyal mesafeye dikkat etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Çankırı’nın bu kurallara ben uyduğunu düşünüyorum. Pandemi başladıktan sonra Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı’nın araya girmesinden sonra vatandaşların büyük şehirlerden özellikle köylere ziyaret gerçekleştirmesi hem yerelde hemde özellikle merkezi hükümetten buna karşı bir tedbir alınmamasından dolayı maalesef genel itibarı ile bir sıkıntı yaşandı. Biz valiliğin almış olduğu tedbirleri, uygulanan cezaları yerinde buluyoruz. Önlemlerin biraz daha artırılması gerektiğini düşünüyoruz. Yapılmasında fayda görüyoruz. Genel itibarı ile Çankırı’da esnafın da işi fazla olmadığı için herkes evinde. Dışardaki insanlar da kurallara dikkat ediyor. Tek sıkıntımız vatandaşın ekonomik durumu iyi olmadığından dolayı, kredi almak için banka kuyruklarında beklemesi. Virüsün de ben oradan bulaştığını düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 10097 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by