Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Bu kamyonda kardeşlik var

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Valiliği İzmir deprem mağdurlarına yardım kampanyası düzenledi. Çankırı Valiliği koordinesinde hayırseverler tarafından 30 Ekim tarihinde İzmir’de meydana gelen depremden dolayı mağdur durumda olan depremzedelere teslim edilmek amacı ile Çankırı’dan İzmir’e yardım aracı gönderildi. Yardım aracının içersinde 229 adet gıda kolisi 457 adet (160 koli) battaniye ve 5 koli oyuncak bulunuyor. Çankırı’dan […]
Çankırı Gündemi - 19 Kasım 2020 09:21 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Valiliği İzmir deprem mağdurlarına yardım kampanyası düzenledi.

Çankırı Valiliği koordinesinde hayırseverler tarafından 30 Ekim tarihinde İzmir’de meydana gelen depremden dolayı mağdur durumda olan depremzedelere teslim edilmek amacı ile Çankırı’dan İzmir’e yardım aracı gönderildi.

Yardım aracının içersinde 229 adet gıda kolisi 457 adet (160 koli) battaniye ve 5 koli oyuncak bulunuyor.

Çankırı’dan gönderilen yardım malzemeleri, İzmir Ayni Bağış Depo Yönetimi ve Dağıtım Çalışma Grubuna teslim edilmek üzere 18 DT 127 plakalı araçla dün yola çıktı.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz İzmir’deki vatandaşlara Çankırı’nın İzmir’in yanında olduğunu belirterek yardım aracı Çankırı’dan ayrılmadan önce açıklama yaptı.

Vali Ayaz tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Bu ayın başında üzücü bir deprem yaşadık. Yüzün üzerinde bir can kaybımız ve çok sayıda yaralımız oldu. Yaraların sarılmasında, devletimiz tüm imkanlarını seferber etti ancak bizde ilimizde hayırseverlerimizin katkılarıyla topladığımız gıda, battaniye ve oyuncaklardan oluşan yardım aracımızı uğurlayacağız. Allah tekrarını göstermesin Allah beterinden korusun. Hem İzmir’i hem memleketimizin diğer illerini ve ilimizi.

Deprem öldürmüyor, esasında insanlar öldürüyor. Onun için elimizden geldiğince tedbirli olarak olacaklara hazırlıklı olmalıyız. Çankırı’da deprem kuşağında yer alıyor. Pandemi sürecinde bu işeleri yürütmek kolay değil ama elden geldiğince depremle ilgili yoğun bir çaba içerisine gireceğiz” ifadelerine yer verdi.

Vefatlar ve yayılım hızı artıyor

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz pandemi sürecinde alınan yeni tedbirler hakkında açıklama yaptı.

Vali Ayaz konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Dün akşam bakanlığımızın genelgesi yayınlandı. Bununla ilgili bildirimizi sosyal medyamızdan paylaştık. Yeni kısıtlamalar geldi.  Salgın artık tüm yurda yayılmış durumda. Vefatlar artıyor. Yayılım hızı artıyor. Bir süre sosyal hayata ara verilmesini istiyoruz. İki haftadır ilçelerimizde çok kötü. Çok ciddi vaka artışı var. Kızılırmak ve Ilgaz’da karantina alınan köyler var. Vaka artışları bizi bu noktaya getirdi. Yeni tedbirler ve vatandaşımızında gayretiyle inşallah havalar soğumadan salgının önüne geçebiliriz.

Son dönemde yaşadığımız ilave olarak Ilgaz’da trafikte HES kodu sorgulama uygulamalarımız var” ifadelerini kullandı.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz’ın konuşmasının ardından dua edilerek yardım aracı İzmir’e gönderildi.

Bu haber 876 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by