Sumitomo Rubber Ako
18° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

‘BURADA İŞ VAR’ tercihiniz ÇAKÜ olsun

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Karatekin Üniversitesi üniversite tercih döneminin başladığı 23 Temmuz 2019 Salı günü Çankırı Belediyesinin katkılarıyla şehrin muhtelif yerlerine açtığı tercih stantları ile tercih yapacak üniversite adaylarına ve velilere rehberlik yapıyor. Çankırı müzesi ve Yunus AVM’de açılan stantlarda aday öğrencilere tercih kılavuzu, tercih sıralaması ve tercih yöntemleri ile ilgili teknik bilgiler verilerek tercih […]
Çankırı Gündemi - 24 Temmuz 2019 09:44 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Karatekin Üniversitesi üniversite tercih döneminin başladığı 23 Temmuz 2019 Salı günü Çankırı Belediyesinin katkılarıyla şehrin muhtelif yerlerine açtığı tercih stantları ile tercih yapacak üniversite adaylarına ve velilere rehberlik yapıyor.

Çankırı müzesi ve Yunus AVM’de açılan stantlarda aday öğrencilere tercih kılavuzu, tercih sıralaması ve tercih yöntemleri ile ilgili teknik bilgiler verilerek tercih yapmak isteyen öğrenciler Çankırı Belediyesi 2. Katında kurulan tercih ofisine yönlendiriliyor.

Aday öğrencilere stantlarda ayrıca Çankırı Karatekin Üniversitesinin mühendislik, sağlık ve istihdama yönelik açılan yeni bölümleri ile ilgilide bilgi verilerek gönül rahatlığı ile Çankırı Karatekin Üniversitesini tercih edebilecekleri belirtiliyor.

Tercih yapmak isteyen öğrenciler Çankırı Belediyesi 2. Katında bulunan tercih ofisinde konunun uzmanı Öğretim Görevlisi Bedri Eminsoy nezaretinde doğru tercih yapmanın rahatlığıyla evlerinin yolunu tutuyor. Tercih stantlarını gezen Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı aday öğrenciler ve velilerle sohbet etti.

Rektör Ayrancı, “Biz iki yıldır yaptığımız tempolu bir çalışma ve girişimle yeni bir yapılanma içerisine girerek, Yüksek Lisans, Doktora, Lisans ve Ön Lisansta 88 Program açtık. Bu programlardan 57 tanesine ise öğrenci alımına başladık. Açtığımız bölümler günün teknolojine ve istihdamına yönelik mühendislik ve sağlık bölümleri yani yeni bir üniversite kurabilecek kadar yeni ve trend bölümler açarak kalitemizi artırdık. Türkiye’nin her yerinden olduğu gibi şehrimizin gençleri de istedikleri bölümü il dışına çıkmadan kendi şehirlerinde kendi üniversitelerinde bulabilecekler. Tüm gençlerimizi ÇAKÜ’ye bekliyoruz. Çünkü Burada İŞ var.” dedi.

Bu haber 1771 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by