Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Bursa Çalı Güreşleri’nden şampiyonluk geldi

Çankırı Belediyespor Kulübü Güreş Takımı’nın Avrupa 3.sü güreşçisi Fatih Özgen, Bursa Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği 59. Geleneksel Tarihi Çalı Güreşleri’nden şampiyon olarak çıktı. 900’ün üzerinde pehlivanın er meydanına çıktığı güreşlerde Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in güreşçisi,  performansı ile nefesleri kesti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve Türkiye’nin beş büyük güreş müsabakalarından birisi olan 59. Geleneksel Tarihi Çalı […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 14 Haziran 2021 14:52 A A

Çankırı Belediyespor Kulübü Güreş Takımı’nın Avrupa 3.sü güreşçisi Fatih Özgen, Bursa Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği 59. Geleneksel Tarihi Çalı Güreşleri’nden şampiyon olarak çıktı. 900’ün üzerinde pehlivanın er meydanına çıktığı güreşlerde Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in güreşçisi,  performansı ile nefesleri kesti.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve Türkiye’nin beş büyük güreş müsabakalarından birisi olan 59. Geleneksel Tarihi Çalı Güreşleri’ne Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı adına dört güreşçisini gönderdi. 15 yaşındaki bol ödüllü güreşçisi Fatih Özgen, Tozkoparan Boy’da 60 rakibini geride bırakarak şampiyon oldu.

Antrenör Seyfettin Karadeniz,  Fatih Özgen’in 11 Temmuz’da yapılacak Tarihi Edirne Güreşleri öncesinde Bursa Çalı Güreşleri’nde gösterdiği performans ile formda olduğunu ve kendi kategorisinde şampiyonluk yolunda olduğuklarını ispatladığını söyledi. Karadeniz, “Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde de şampiyonluk için yarışacağız. Bizlerden maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in ve Çankırı’nın adını gittiğimiz her yerde duyuracağız.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 844 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 14:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by