Sumitomo Rubber Ako
17° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çakır, “Ordumuz görevini yerine getirmektedir”

Çankırı’da Yeni Gün Suriye’nin İdlib şehrinde rejim güçlerinin ateşi sonrası 5 asker şehit oldu, 5 asker de yaralandı. Saldırının ardından Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Rejim tarafından yapılan son saldırılar sonrası meşru müdafaa çerçevesinde anında misliyle mukabele edilmiştir. 101 Rejim unsurunun etkisiz hale getirildiği, 3 tank ve 2 top/havan mevziinin tahrip edildiği, ayrıca 1 helikopterin […]
Politika - 12 Şubat 2020 10:29 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Suriye’nin İdlib şehrinde rejim güçlerinin ateşi sonrası 5 asker şehit oldu, 5 asker de yaralandı. Saldırının ardından Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Rejim tarafından yapılan son saldırılar sonrası meşru müdafaa çerçevesinde anında misliyle mukabele edilmiştir. 101 Rejim unsurunun etkisiz hale getirildiği, 3 tank ve 2 top/havan mevziinin tahrip edildiği, ayrıca 1 helikopterin isabet aldığı öğrenilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Konu hakkında Çankırı Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hasan Çakır’la yaptığımız röportajda, “İdlib’de şehit olan 5 askerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Bunlar olurken bu vatanın güvenlik olarak korunması gerek. Askerimiz orada olmasa ve biz sınırımızın 30-40 km ötesinde yaşanan olaylara güvenliğimiz için müdahale edemezsek gün gelip bu sıkıntıların kendi ülkemize sıçrayabileceği ve daha fazlası yaşanabileceği aşikar. İnsanlarımız zarar görmeden halkımızın huzur ve güvenliğini sağlayabilmek için şanlı ordumuz oralarda  görevini yerine getirmektedir. Rabbim tüm askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun.” diyerek sözlerine son verdi.

Bu haber 24465 kez okundu.
Politika - 10:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by