Sumitomo Rubber Ako
23° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ 15 Temmuz şehitleri için çorba ikramında bulundu

Çankırı’da Yeni Gün İmaret Külliyesi’nden sabah saatlerinde 15 Temmuz şehitleri için sela sesleri yükseldi. Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) bünyesine kattığı İmaret Külliyesi’ni özüne döndürecek çorba ikramına devam ediyor. Dün gerçekleştirilen çorba ikramına Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, 27. Dönem Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız,  […]
Çankırı Gündemi - 17 Temmuz 2020 11:13 A A

Çankırı’da Yeni Gün

İmaret Külliyesi’nden sabah saatlerinde 15 Temmuz şehitleri için sela sesleri yükseldi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) bünyesine kattığı İmaret Külliyesi’ni özüne döndürecek çorba ikramına devam ediyor.

Dün gerçekleştirilen çorba ikramına Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, 27. Dönem Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız,  Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Arı, Prof. Dr. Nuri Öner, Prof. Dr. Ahmet Özcan, idari ve akademik kadro, yabancı uyruklu öğrenciler, çevre esnafı ve vatandaşlar katıldı.

Çorba ikramının ardından Vali Ayaz bir süre yabancı uyruklu öğrencilerle sohbet ettikten sonra İmaret Külliyesinden ayrıldı.

15 Temmuz hain darbe girişimi ile ilgili açıklamalarda bulunan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, 15 Temmuz’un çok büyük bir hain girişim olduğunu söyleyen Rektör Ayrancı, Çok sayıda şehit ve gazinin olduğunu belirterek Hepsine rahmet ve sağlık diledi.

Açıklamasına şöyle devam eden Rektör Ayrancı, “Bu hain terör örgütünün ne kadar beyni yıkanmış, ne kadar dünyadan kopmuş Pensilvanya’daki bir hasta kişinin peşinden koştuğunu gördük, anladık. Bunların büyük bir çoğunluğu da yollarından dönmüyorlar, vazgeçmiyorlar. O nedenle devletin koyduğu prensipler dairesinde biz de gerekli mücadeleyi şimdiye kadar yaptık. Adliyeden, savcılıktan, mahkemelerden ve emniyetten gelen bilgiler doğrultusunda dosya oluşturmak suretiyle delillere dayalı olarak ihraç edilmesi gerekenleri ihraç ettik. Açığa alınması gerekenleri açığa aldık. Bu konuda Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak en ciddi mücadele eden üniversitelerden ve kurumlardan biriyiz. Tabii bu konuda çok hassas davranıyor, yanlışlık yapılmışsa iade alıyoruz. Yanlış bir ihraçta veya açığa alınmada görevlerine iade de yaptık. Bunu vicdansız bir kör kurşun şeklinde yerine getirmiyoruz. Hepsine tek tek bakıyoruz. Aynı zamanda yaptığımız şeyin de mesuliyetini taşıyoruz. Ancak görüldü ki hain terör örgütü amaçlarından vazgeçmiyor. Hala gün veriyorlar. Geri dönüp Türkiye’yi ellerine geçireceklerini düşünüyorlar. Siyaseti, askeri, bürokratı, üniversitesi ile geri döneceklerini söylüyorlar. Ve bunu zaman zaman şifreli zaman zaman açıkça söylüyorlar. Bazen sosyal medya mecralarında da paylaşıyorlar. Eski dönem rüyası görenlerin olduğunu sosyal medya hesaplarından görüyoruz” diye konuştu.

Ayrancı, “Karşımızda sınırı olmayan bir örgüt var. Bu hibrit bir örgüt, dünyada şimdiye kadar bütün örgüt örneklerini alıp kendi işlerine gelecek şekilde örgütlemişler. Ve beyinleri yıkanmış bir ordu meydana getirmişler. Büyük siyonist güçler, dünya güçleri, Amerika Birleşik Devletleri’nin bir kısmı, Almanya’nında bir kısmı bunların arkasında olduğu için kendilerini güçlü saymışlar bir menfaat dağıtım merkezi kurmuşlar. Tabii bunların tamamı karşımızda ciddi bir örgüt olduğunu gösteriyor. Bunu destekleyenler de hala inkar stratejisi yürütüyorlar hem Amerika Birleşik Devletleri hem Almanya. 18 Yılda sadece iki açıklamada bulunan Almanya istihbarat başkanının yaptığı açıklamanın bir tanesi bu ’15 Temmuz kalkışma girişimi FETÖ ile ilgili değildir’ ifadelerini kullanmış. Gerçekten tuhaf bir durumla karşı karşıyayız. Bunları dünyada yeni bir düzen kurmak istediler. Türkiye Cumhuriyeti’ne istediklerini yapamayacaklarını, maşa olarak kullanamayacaklarını anlayınca, maşa olarak kullanabilecekleri bir grup oluşturdular. Kendi ülkesine kendi vatandaşına kendi çoluğuna çocuğuna kendi meclisine bomba atan adam bir talimatla kime ne yapmaz. Verilen talimatla herşeyi yapaca bir gurup getirmişler mankurt diyorlar bunlara aklını kaybetmiş. Dini kisve içerisinde ama dinle alakası yok. Zaten Hazreti Peygamber Aleyhisselatu vesselamıda dışlayan bir yaklaşımlarıda vardı. Şimdi bunların hepsine baktığınız zaman tehdidin ve tehlikenin büyüklüğünü görüyoruz. Hala devam ettiğini görüyoruz, hala geri dönme özlemleri içinde olduklarını görüyoruz.

Bazen kendileri gibi bazen sureti haktan görünerek muhalefet kesimini kendi arkasına toplayıp memnuniyetsizler kesimini kendi arkalarına toplayıp bir güç haline getirmeye çalışıyorlar. Karşı tarafın gücünü kullanmak karşı taraftan rahatsız olanları bir araya getirmek ve oradan yeni bir rüzgar dalga yaratmaya çalışıyorlar. Tabi bunların hepsi sunidir sahtedir. Bunlar sadece bizim ileriye dönük bakışımızı geciktiren gelişmemizi engelleyen payidar olmamızı engelleyemeyen fakat bizi rahatsız eden bir sinek gibi sürekli etrafımızda dönen bizi huzursuz eden bir görünüm arz ediyor. Bu demek değildir ki biz onları yok varsayarız yine azim ve kararlılığımız mücadelemiz ilk başta olduğu gibi bugün de devam edecek” dedi.

Rektör Ayrancı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebeti ile İmaret Külliyesi verilen sela ve çorba ikramı hakkında yaptığı açıklamada ise, “Dün şehrimizde bütün halkımızla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutladık. Bugün sela okuduk. Öğrencilerimize çorba ikram ettik. O günü tekrar anıyoruz. Bu kararlılığımız her yıl aynı şiddette ve dinmeyecek şekilde devam edecek” diyerek sözlerine son verdi.

Bu haber 840 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by