Sumitomo Rubber Ako
23° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ çocukların yüzlerini güldürdü

Çankırı’da Yeni Gün ÇAKÜ Dünya Çocuk Günü’nde işitme engelli çoçukları unutmadığını gösterdi. ÇAKÜ konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bilindiği gibi Çankırı Karatekin Üniversitesi koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde işitme engelli bireyleri düşünerek şeffaf maske üretmiş ve bu maskeler toplum tarafından büyük ilgi görmüştü. Türkiye’nin dört bir yanından gelen şeffaf maske taleplerini imkânlar ölçüsünde karşılayan Çankırı […]
Çankırı Gündemi - 3 Ekim 2020 09:48 A A

Çankırı’da Yeni Gün

ÇAKÜ Dünya Çocuk Günü’nde işitme engelli çoçukları unutmadığını gösterdi.

ÇAKÜ konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bilindiği gibi Çankırı Karatekin Üniversitesi koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde işitme engelli bireyleri düşünerek şeffaf maske üretmiş ve bu maskeler toplum tarafından büyük ilgi görmüştü.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen şeffaf maske taleplerini imkânlar ölçüsünde karşılayan Çankırı Karatekin Üniversitesi bu sefer de Dünya Çocuk Günü’nde minik yüzlerin gülümsemesine vesile oldu. ÇAKÜ, işaret dili ve dudak okuma yoluyla iletişim kuran işitme engelliler için üretilen ağız kısmı şeffaf maskelerden Ankara’da 3 okuldaki öğrenci ve öğretmenlere hediye etti.

Yılmaz Balaban İşitme Engelliler Okulu ve  Kemal Yurt İşitme Engelliler Okulu’nda işitme engelli öğrenciler maskelerini Rektör Ayrancı’dan aldı

Maskelerin dağıtımına bizzat katılan ve minik öğrencilerin mutluluklarına ortak olan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, “Varoluşunun sebebi olarak insana ve insanlığa hizmet etmeyi şiar edinmiş bir üniversite olarak daha önce onlarca kez tebessümlerine şahitlik ettiğimiz minik yavrularımızdan onlarcasını daha mutlu etmenin onurunu yaşadık. Bu günün Dünya Çocuk Günü’ne denk gelmesi ise bizler için ayrı bir anlam taşıyor. İşitme engelli masum anaokulu çocuklarının dertlerini yüreğimizde taşımak da bizim başka bir ayrıcalıgımız oldu.

Bu yavrularımızın yüzlerindeki tebessümler hiç solmasın istiyoruz. Buna vesile olan çalışma arkadaşlarımıza ve okul yöneticilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Maske teslimine, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, okulların değerli müdürleri Cengiz Polat, Mustafa Özçelik, Kemal Yurt, okullarda eğitim alan işitme engelli öğrenciler ve aileleri katıldı” ifadelerini kullandı.

Bu haber 624 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by