Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ Erasmus Öğrenci Topluluğu tanıtım etkinliği düzenledi

11 Ekim 2021 Pazartesi günü başlayan 2021-20222 Akademik Yılı ile birlikte Çankırı Karatekin Üniversitesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren öğrenci toplulukları da tanıtım ve etkinlik çalışmalarına başladılar. Bu topluluklardan biri de ÇAKÜ Erasmus Öğrenci Topluluğu oldu. Topluluk üyesi öğrenciler Topluluk Danışmanı Öğr. Gör. Tayfur Uysal nezaretinde Uluyazı kampüsü merkezi yemekhane önünde açtıkları stantla öğrencilere üniversitenin Erasmus faaliyetleri, […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 19 Ekim 2021 09:28 A A

11 Ekim 2021 Pazartesi günü başlayan 2021-20222 Akademik Yılı ile birlikte Çankırı Karatekin Üniversitesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren öğrenci toplulukları da tanıtım ve etkinlik çalışmalarına başladılar.

Bu topluluklardan biri de ÇAKÜ Erasmus Öğrenci Topluluğu oldu.

Topluluk üyesi öğrenciler Topluluk Danışmanı Öğr. Gör. Tayfur Uysal nezaretinde Uluyazı kampüsü merkezi yemekhane önünde açtıkları stantla öğrencilere üniversitenin Erasmus faaliyetleri, imkanları ve topluluk çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Tanıtım standını ziyaret eden Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, topluluk üyesi ulusal ve uluslararası öğrencilerle tanıştı ve çalışmalarında başarılar diledi.

Rektör Çiftçi, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin Erasmus değişim programları ve hareketliliğinde Türkiye’de ilk iki de yer aldığını söyleyerek tüm öğrencilerin şartları yerine getirerek bu büyük imkandan yararlanmaları gerektiğini söyledi.

Topluluk Başkanı Naime Sarıkaya’da, Erasmus Türkiye ikincisi bir üniversitenin öğrencisi ve topluluğu olmaktan çok mutlu olduklarını vurguladı ve tüm öğrencilerin bu imkanlardan yararlanabilmesi için okulun ilk haftası hemen tanıtım faaliyetlerine başladıklarını söyledi.

Başkan Sarıkaya, “ Bizim harika işlere imza atan bir Erasmus Koordinatörlüğümüz var bunun yanında her anlamda bizlere erasmus değişim programları ve hareketliliği için destek olan bir rektörümüz var. Çok şanslıyız. Bugün kendisi bu tanıtım faaliyetimize katılarak bizleri yalnız bırakmadı. Başta rektör hocamız olmak üzere tüm hocalarımıza destekleri için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bu haber 106 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by