Sumitomo Rubber Ako
26° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ: Karabağ Azerbaycan’dır!

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde okuyan Azerbaycanlı öğrenciler, dün Uluyazı Kampüsünde Türkmenistan ve Cibutili öğrencilerinin desteği ile Dağlık Karabağ’ın sembol şehri Şuşa’nın işgalden kurtarılışını ve 9 Kasım Devlet Bayrak Gününü birlikte kutlamışlardı. Azerbaycan ve Türk bayrakları açan öğrenciler hep birlikte iki ülkenin milli marşını okudular. Azerbaycan’ın haklı davasını desteklemek için “Karabağ Azerbaycan’dır” pankartı açtılar. […]
Çankırı'da Yeni Gün - Çankırı Gündemi - 11 Kasım 2020 10:00 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde okuyan Azerbaycanlı öğrenciler, dün Uluyazı Kampüsünde Türkmenistan ve Cibutili öğrencilerinin desteği ile Dağlık Karabağ’ın sembol şehri Şuşa’nın işgalden kurtarılışını ve 9 Kasım Devlet Bayrak Gününü birlikte kutlamışlardı.

Azerbaycan ve Türk bayrakları açan öğrenciler hep birlikte iki ülkenin milli marşını okudular. Azerbaycan’ın haklı davasını desteklemek için “Karabağ Azerbaycan’dır” pankartı açtılar. Öğrenciler Azerbaycan Ordusu için dualar da ettiler. “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Karabağ Azerbaycan’dır” sloganları attılar.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı ve üniversite yetkilileri de öğrencilerin etkinliğine destek vermişti.

Bu gece 00:00’dan itibaren ise Azerbaycan ve Ermenistan ateşkes yapılması yönünde anlaşma imzaladı. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in ulusa sesleniş konuşmasında, Rusya’nın arabuluculuğunda yapılan anlaşmanın “Azerbaycan için zafer, Ermenistan için ise yenilgi” anlamına geldiğini, Ermenistan güçlerinin Laçın, Kelbecer ve Ağdam illerini ay sonuna kadar boşaltacağı müjdesini verdi. Öğrenciler bugün yaptıkları açıklamada, “Her zaman Azerbaycan’ın yanında olan ve desteğini hiçbir zaman esirgemeyen, sevinci ve kederi paylaşan kardeş Türk halkına ve bizi desteğimizde yalnız bırakmayan Rektör Hasan Ayrancı’ya teşekkür ederiz.” dediler.

Bu haber 9916 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by