Sumitomo Rubber Ako
Hafif yağmur
  • EURO 7.22
  • DOLAR 6.64

ÇAKÜ Öğrencileri Adapazarı Toyota Üretim Tesislerine Teknik Gezi Düzenledi

Çankırı?da Yeni Gün Çankırı Karatekin Üniversitesi Kariyer Yönlendirme Topluluğu İİBF öğrencileriyle birlikte Adapazarı TOYOTA Fabrikasına Teknik Gezi düzenlediler. Dr. Öğretim Üyesi Selma Karabaş ve Topluluk Başkanı Can Berk Eflatun’un nezaretinde gerçekleştirilen gezide öğrenciler Fabrikadaki tüm üretim süreçlerini gözlemleme fırsatı buldular. Dünyada 28 ülkede 66 Fabrikası bulunan TOYOTA’nın Adapazarı Tesisinde 3 yıl üstüste başarı ödülü alındığı […]
Çankırı Gündemi - 7 Haziran 2019 10:07 A A

Çankırı?da Yeni Gün

Çankırı Karatekin Üniversitesi Kariyer Yönlendirme Topluluğu İİBF öğrencileriyle birlikte Adapazarı TOYOTA Fabrikasına Teknik Gezi düzenlediler. Dr. Öğretim Üyesi Selma Karabaş ve Topluluk Başkanı Can Berk Eflatun’un nezaretinde gerçekleştirilen gezide öğrenciler Fabrikadaki tüm üretim süreçlerini gözlemleme fırsatı buldular. Dünyada 28 ülkede 66 Fabrikası bulunan TOYOTA’nın Adapazarı Tesisinde 3 yıl üstüste başarı ödülü alındığı ve her 81 saniyede tesisten bir araç üretildiği öğrenildi.

30 öğrenci ile gerçekleştirilen TOYOTA ziyaretinde öğrencileri Halkla İlişkiler Sorumlusu Ayşegül Aktaş karşıladı ve öğle yemeği ikramında bulunuldu. Yemek sonrası TOYOTA hakkında bilgiler vererek, soruları cevaplandıran Ayşegül Aktaş, Üretim Sorumlusu ve 27 yıllık deneyime sahip Kamil Ölmez ile fabrika gezisinin gerçekleştireceğini  belirtti. Adapazarı TOYOTA Fabrikasında sadece vardiye değişimlerinde 2 dakika üretimin durduğunu ve Dünyada sadece bu tesiste 3 vardiye üretimin  uygulanabildiğini belirten Üretim Sorumlusu Kamil Ölmez, Tam Zamanında Üretim Sistemi (JIT)nin tüm incelikleri hakkında öğrencilere bilgiler verdi. Öğrenciler, Adapazarı’na ulaşımları konusunda sağladıkları desteklerden dolayı Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Ekrem Gerginci ve Çankırı Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Koordinatörü Sedat Demiral’e teşekkür etti.

İİBF Öğretim Üyesi ve Kariyer Yönlendirme Topluluğu Akademik Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Selma Karabaş ve Kariyer Yönlendirme Topluluğu Başkanı Can Berk Eflatun, Modern Üretim Sistem ve felsefelerinin önderi olan TOYOTA firmasının ödüllü tesisi olan Adapazarı Fabrikasına gerçekleştirdikleri ziyarete imkan tanıdıkları için Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ayrancı, Genel Sekreterimiz Ali Sarıca’ya ve tüm yönetim kadrosuna teşekkür ediyoruz şeklinde konuştular.

 

Bu haber 148 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by