Sumitomo Rubber Ako
18° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne tam teçhizatlı Ambulans

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne eğitim amaçlı tam teçhizatlı ambulans temin edildi. Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasında, “Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültemize eğitim için tam teçhizatlı ambulans temin ettik. ” ifadelerine yer verdi. Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne yeni 12 ayrı Lisans ve […]
Çankırı Gündemi - 20 Temmuz 2019 09:53 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne eğitim amaçlı tam teçhizatlı ambulans temin edildi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasında, “Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültemize eğitim için tam teçhizatlı ambulans temin ettik. ” ifadelerine yer verdi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne yeni 12 ayrı Lisans ve Yüksek Lisans programı açıldığına vurgu yapan Rektör Ayrancı, ” Sadece bu Fakültemizde yeni açılan 12 ayrı lisans ve yüksek lisans bölüm ve programı ile; Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü (Ankara’nın tüm hastaneleri), T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, Deneysel Araştırma Uygulama Merkezi, AYBÜ Sağlık Bilimleri MYO kurumları ile yapılan protokoller sonucu staj, deney ve ortak uygulama imkanları sunan bir fakültemiz bulunuyor.” dedi.

Bilindiği gibi Rektör Ayrancı daha önceden Diş Hekimliği Fakültesi’nin müjdesini vermişti. ÇAKÜ’de sağlık alanı ile ilgili bir çok yeni bölüm açarak Tıp Fakültesi’nin kurulması sinyallerini veren Rektör Ayrancı, Çankırı için yapmış olduğu hizmetlerine her geçen gün bir yenisini daha eklemeye devam ediyor.

Bu haber 1581 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by