Sumitomo Rubber Ako
11° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü iş birliği protokolü imzaladı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Karatekin Üniversitesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında üniversite öğrencilerinin eğitsel, sosyal, kültürel, gönüllülük ve sportif faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı. Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı ile Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak tarafından imzalanan protokol gereğince; gönüllülüğün yaygınlaşmasını sağlamak üzere taraflarca yürütülecek […]
Çankırı Gündemi - 22 Ekim 2020 10:03 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Karatekin Üniversitesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında üniversite öğrencilerinin eğitsel, sosyal, kültürel, gönüllülük ve sportif faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı ile Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak tarafından imzalanan protokol gereğince; gönüllülüğün yaygınlaşmasını sağlamak üzere taraflarca yürütülecek proje ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesine Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından destek verilerek gönüllülük faaliyetlerine ilişkin genç ofisleri, gençlik merkezleri, gençlik kampları, öğrenci yurtları, kamp eğitim merkezleri ve spor tesislerinin imkânlar ölçüsünde kullanımı sağlanacak.

Bu protokol ile özel gereksinimli öğrencilerin de desteklenmesi ayrı bir boyuta taşınacak. Bu öğrencilere yönelik faaliyetler ve projeler de ayrıca desteklenecek. Ayrıca, gençlik ve spor faaliyetlerinde nitelikli insan kaynağını artırmak amacıyla spor bilimleri alanında öğrenim gören öğrencilere Bakanlığın taşra teşkilatındaki ilgili birimlerinde staj yapma imkânı verilecek.

Bu haber 823 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by