Sumitomo Rubber Ako
20° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ’de Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu Kuruldu

Çankırı Karatekin Üniversitesi bünyesinde Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu kurulması talebi YÖK tarafından onaylandı. Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu, başta Kızılırmak’da olmak üzere Çankırı’nın ve bölgenin tarımsal potansiyelinin, ziraat alanındaki yatırımlarının değerlendirilmesi adına bölgesel kalkınmayı sağlayacak nitelikli insan işgücünü üretecek, aynı zamanda sanayinin talepleri doğrultusunda da çalışmalarını şekillendirecektir. Meslek Yüksekokulda, Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 16 Haziran 2022 16:17 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi bünyesinde Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu kurulması talebi YÖK tarafından onaylandı.

Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu, başta Kızılırmak’da olmak üzere Çankırı’nın ve bölgenin tarımsal potansiyelinin, ziraat alanındaki yatırımlarının değerlendirilmesi adına bölgesel kalkınmayı sağlayacak nitelikli insan işgücünü üretecek, aynı zamanda sanayinin talepleri doğrultusunda da çalışmalarını şekillendirecektir.

Meslek Yüksekokulda, Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü altında; Bitki Koruma, Tarla Bitkileri, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ile Organik Tarım Programları; Park ve Bahçe Bitkileri Bölümü altında Peyzaj ve Süs Bitkileri Programı, Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri Bölümü altında Kimya Teknolojileri Programı aktif olacaktır.

Türkiye’nin birçok yerinden talep alan, doluluk oranı yüksek olan Ormancılık Bölümü, Avcılık ve Yaban Hayatı Programı da yine Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu bünyesinde aktif olarak eğitim ve öğretim faaliyetlerine katkı sağlayacaktır.

Bu haber 350 kez okundu.
Bölgesel - 16:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by