Sumitomo Rubber Ako
Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ’lü Öğrencilerden Hayvan Barınağına yeni imaj

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Karatekin Üniversitesi Yaz Okulu döneminde Resim Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emre Şen’in yürüttüğü Duvar Resmi Dersi kapsamında, Çankırı hayvan barınağına duvar resmi çalışması yapıldı. Şen, yaptığı açıklamada “Şehrimizin hayvan barınağı özellikle çocukların ve gençlerin sosyal ve psikolojik gelişiminde önemli rol oynamaktadır. Hayvan sevgisi küçük yaşlardan itibaren aşılanması gereken bir duygudur. […]
Çankırı Gündemi - 30 Temmuz 2019 09:29 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Karatekin Üniversitesi Yaz Okulu döneminde Resim Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emre Şen’in yürüttüğü Duvar Resmi Dersi kapsamında, Çankırı hayvan barınağına duvar resmi çalışması yapıldı.

Şen, yaptığı açıklamada “Şehrimizin hayvan barınağı özellikle çocukların ve gençlerin sosyal ve psikolojik gelişiminde önemli rol oynamaktadır. Hayvan sevgisi küçük yaşlardan itibaren aşılanması gereken bir duygudur. Bu yüzden çocukların sürekli uğrak noktası olan hayvan barınağının duvarlarını resimler ile renklendirdik. Resim Bölümü haricinde farklı bölümlerin de katılım sağladığı ders, oldukça verimli geçti.  Ders kapsamında gerekli asgari imkânlar tanındığı sürece, Çankırı için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sanata, sanatçıya sürekli destek veren, hayvan sevgisinin olmadığı toplumda insan sevgisinin de tamamlanmış olmayacağına inanan ve bunu da her fırsatta dile getirerek yapılan çalışmalara destek veren Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı’ya ve çalışma esnasında yanımızda bulunarak eline fırça alıp bizimle çalışmaya katılan Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’e teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bu haber 1466 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by