Sumitomo Rubber Ako
-1° Açık
  • EURO
  • DOLAR

“Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi” Çankırı’da ziyarete açılacak

Çankırı’da Yeni Gün Çanakkale Zaferi’nin görüntülü olarak anlatıldığı ve savaş alanında yer alan objelerin sergilendiği Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, yarın (27 Ocak 2021)  Çankırı Atatürk Anıt Alanı yanı Otopark’ta ziyarete açılacak. Özellikle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde çocukların daha keyifli ve verimli zaman geçirmesi ve Çanakkale Savaşları’ndaki kahramanlıklarının vatandaşlarla buluşmasını hedefleyen Gezici Müze Çankırı’da […]
Çankırı Gündemi - 26 Ocak 2021 09:37 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çanakkale Zaferi’nin görüntülü olarak anlatıldığı ve savaş alanında yer alan objelerin sergilendiği Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, yarın (27 Ocak 2021)  Çankırı Atatürk Anıt Alanı yanı Otopark’ta ziyarete açılacak.

Özellikle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde çocukların daha keyifli ve verimli zaman geçirmesi ve Çanakkale Savaşları’ndaki kahramanlıklarının vatandaşlarla buluşmasını hedefleyen Gezici Müze Çankırı’da iki gün kalacak.

Salgınla mücadelede belirlenen kurallar çerçevesinde gerçekleştirilecek etkinlikte ziyaretçiler müzede, resimler ve fotoğraflar gibi çeşitli görsel materyal ve videoları izlemenin yanı sıra Çanakkale Cephesi’nden kalan çeşitli savaş objelerini de görme fırsatı bulacak.

Mobil müze ile, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı’nın tarihi, kültürel ve manevi değerleri ile doğal dokusunun korunması, yaşatılması, geliştirilmesi ve gelecek nesillere aktarılması amaçlanıyor.

Çankırı Atatürk Anıtı Alanı yanı Otopark’ta  konuşlandırılacak Mobil Müze 10.00-18.00 saatlerinde ziyaret edebilecek.

Bu haber 3252 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by