Sumitomo Rubber Ako
-0° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

“Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi” Çankırı’da ziyarete açıldı

Çankırı’da Yeni Gün Çanakkale Savaşları’ndan kalma objelerin ve dijital gösterilerin yer aldığı “Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi”, Çankırı’da ziyarete açıldı.  Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca oluşturulan ve “Al Sancağın Dalgalandığı Her Yerdir Çanakkale” sloganıyla Çanakkale’den 2 Temmuz 2020’de yola çıkan mobil müze, Çankırı’da yoğun ilgi gördü. Vatandaşların Çanakkale Savaşları’ndaki kahramanlıklar ve […]
Çankırı Gündemi - 28 Ocak 2021 10:04 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çanakkale Savaşları’ndan kalma objelerin ve dijital gösterilerin yer aldığı “Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi”, Çankırı’da ziyarete açıldı.

 Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca oluşturulan ve “Al Sancağın Dalgalandığı Her Yerdir Çanakkale” sloganıyla Çanakkale’den 2 Temmuz 2020’de yola çıkan mobil müze, Çankırı’da yoğun ilgi gördü.

Vatandaşların Çanakkale Savaşları’ndaki kahramanlıklar ve yaşananlar hakkında bilgilenmesini amaçlayan müzeyi ziyaret eden vatandaşlar tırı gezdi.

Proje Koordinatörü Engin Karataş tarafından yapılan açıklamada, “Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Çanakkale Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’nın yapmış olduğu Çanakkale savaşları mobil müzesinde bulunmaktayız. Ben Proje koordinatörü Engin Karataş. Çankırı’da Polis evinin hemen yanında meydanımızda bulunmaktayız. Müzemiz saat 10.00 ve 18.00 saatleri arasında açık. Bilindiği üzere pandemi süreci nedeniyle sadece 10 kişi alabiliyoruz. Yerde sosyal mesafeyi belirten etiketlerimiz bulunmakta. Ateş ölçümlerimiz ve maske kontrolümüz var. Ayrıca el dezenfektan standımızda bulunmaktadır. Tüm Çankırı halkını bekliyoruz.

Müzemizin içerisinde yedi ayrı vitrinimiz bulunmakta. Savaş eserleri, belgeseller ve görseller eşliğinde Çanakkale savaşları halkımız ile paylaşılmaktadır. Tekrardan söylediğim gibi tüm Çankırı halkını bekliyoruz. Yarınla beraber iki gün boyunca burada olacağız. Ondan sonra Çorum ve Yozgat’a daha sonrada Anadolu’yu ziyaret etmeye devam edeceğiz. 2 Temmuz’da al sancağın dalgalandığı her yerde Çanakkale ile yola çıktık. Şuanda 56’ıncı ilimizde bulunmaktayız. İki sene boyunca devam edecek. İlk tur daha bitmedi devam ediyor. İkinci tura çıkacağız” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 3129 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by