Sumitomo Rubber Ako
20° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, meslek örgütü temsilcileriyle bir araya geldi

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığının düzenlediği toplantıda meslek örgütü temsilcileriyle buluşan Başkan Esen, belediye çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi. Yerel yönetimlerin etkin gücünü en üretken biçimde kullanarak Çankırı’yı daha modern ve daha yaşanabilir bir kent vizyonuna ulaşmayı hedeflediklerini anlatan Başkan Esen, bu hedeflere ulaşmak için ortak akılla hareket edeceklerini ve bu minvalde […]
Çankırı Gündemi - 8 Ağustos 2019 09:38 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığının düzenlediği toplantıda meslek örgütü temsilcileriyle buluşan Başkan Esen, belediye çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi.

Yerel yönetimlerin etkin gücünü en üretken biçimde kullanarak Çankırı’yı daha modern ve daha yaşanabilir bir kent vizyonuna ulaşmayı hedeflediklerini anlatan Başkan Esen, bu hedeflere ulaşmak için ortak akılla hareket edeceklerini ve bu minvalde görüşmeler yaptıklarını vurguladı.

Belediyelerin hizmet kurumları olduklarının altını çizen Başkan Esen, “Biz halka hizmetin hakka hizmet olduğunu biliyoruz. Bu anlamda memleketimize hizmet etmek için bu kutlu göreve talip olduk. Bu anlamda Çankırı’nın en ücra köşesindeki vatandaşımızla bile iletişim kurmalı, ihtiyaç ve sorunlarından haberdar olmalıyız. Biz vatandaşımızın memnuniyetini ve hayat standartlarını artırmayı kendimize ilke edindik. Bu anlamda vatandaşlarımızdan, siyasi partilerimizden, sivil toplum kuruluşlarımızdan ve meslek örgütü temsilcilerimizden bağımsız hareket etmek istemiyoruz. Atılacak her adımı vatandaşlarımızla birlikte atmak, alınacak her kararı ortak istişarelerle belirlemek istiyoruz. Bu anlamda tüm öneri, eleştirileri dinlemeye hazırız” diye konuştu.

Başkan Esen, göreve geldiği günden bu yana uyguladığı tasarruf tedbirleri ile belediye bütçesini düzene koyduklarını anlattı.

Kentle ilgili kısa, orta ve uzun vadeli projelerini meslek örgütü temsilcileriyle paylaşan Esen, katılımcılardan gelen öneri ve istekleri dinledi.

Başkan Esen’e toplantıda Başkan Yardımcıları Mehmet Hallaç ve İhsan Bostan ile Özel Kalem Müdürü Fatih Atıcı eşlik etti.

Bu haber 1467 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by