Sumitomo Rubber Ako
12° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı Belediye Spor Kulübü Güreşçileri Milli Takım yolcusu

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Belediye Spor Kulübü Güreş Takımı, Afyon’da düzenlenen Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası’ndan bir altın ve iki bronz madalya ile döndü. 24 – 26 Ocak 2020 tarihleri arasında Afyon’da gerçekleştirilen İşitme Engelliler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası’ndan Yıldızlar 100 kg’da Şükrü Berke Özden şampiyon olurken büyükler kategorisinde 97 kg’da Seyfullah Karadeniz ise Türkiye üçüncüsü […]
Çankırı Gündemi - 30 Ocak 2020 09:59 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Belediye Spor Kulübü Güreş Takımı, Afyon’da düzenlenen Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası’ndan bir altın ve iki bronz madalya ile döndü.

24 – 26 Ocak 2020 tarihleri arasında Afyon’da gerçekleştirilen İşitme Engelliler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası’ndan Yıldızlar 100 kg’da Şükrü Berke Özden şampiyon olurken büyükler kategorisinde 97 kg’da Seyfullah Karadeniz ise Türkiye üçüncüsü olarak Çankırı’yı gururlandırdı.

Sporcular bu başarılarının ardından Şubat ayında yapılacak olan Türkiye Milli Takım kampına davet edildi.

Ayrıca yine aynı salonda gerçekleştirilen 14 – 15 yaş Minikler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası’nda Çankırı Belediye Spor Kulübü Güreş Takımı Oyuncusu Fatih Özgen 68 kg’da 5 rakibini yenerek 3. oldu ve bronz madalyayı Çankırı’ya getirdi.

Özgen, Kayseri’de yapılacak Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Sporun ve sporcunun her zaman yanında olduklarını ifade eden Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Güreşçilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Gençlerimize imkân verildiğinde hiçbir engel tanımadıklarına defalarca şahit olduk. Onların heyecanı ve başarısı ile kulüp faaliyetlerimizi daha da geliştireceğiz. Sporcularımıza canı gönülden destek veren ailelerine ve kulüp yönetimine de ayrıca teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 4210 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by