Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı Belediyesi depremzede çocuklar için oyuncak kampanyası başlattı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Belediyesi, İzmir depreminden etkilenen çocuklar için oyuncak kampanyası başlattı. Belediye Çocuk Meclisi üyelerinin öncülüğünde başlatılan Oyuncak Kardeşliği kampanyası kapsamında; pandemi sürecinden dolayı,  kullanılmamış yeni oyuncaklar İzmirli çocuklara gönderilecek. Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 7 yaşındaki öğrencisine ders verdiği esnada depremi yaşayan ve öğrencisi ile birlikte enkaz altından kurtarılan 28 yaşındaki […]
Çankırı Gündemi - 18 Kasım 2020 09:28 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Belediyesi, İzmir depreminden etkilenen çocuklar için oyuncak kampanyası başlattı. Belediye Çocuk Meclisi üyelerinin öncülüğünde başlatılan Oyuncak Kardeşliği kampanyası kapsamında; pandemi sürecinden dolayı,  kullanılmamış yeni oyuncaklar İzmirli çocuklara gönderilecek.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 7 yaşındaki öğrencisine ders verdiği esnada depremi yaşayan ve öğrencisi ile birlikte enkaz altından kurtarılan 28 yaşındaki depremzede Öğretmen Gülben Emiroğlu’nun “Çocuklarımıza oyuncak gönderilsin.” iseğine kayıtsız kalmayarak duyarlı bir kampanya başlattı. Çocuk Meclisi üyeleri ile birlikte başlatılan Oyuncak Kardeşliği kampanyası ile Çankırı halkına çağrıda bulunuldu. Depremzede çocukların yüzünü güldürmek için kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlar, kullanılmamış yeni oyuncakları 18 Kasım Çarşamba günü mesai bitimine kadar Hilal Masa’ya  teslim edebilecek.

Başkan Esen, “Toplanan oyuncakları 20 Kasım Çocuk Hakları Günü’nde İzmir depremini yaşayan yavrularımıza ulaştırmak istiyoruz. Onların acısını bir an olsun hafifletebilirsek, yüzlerine tebessüm katabilirsek ne mutlu bize. Özellikle Çankırılı çocuklarımızın İzmirli kardeşleri için gösterdikleri çaba, bu ülkenin yarınları adına umuttur. Tüm Çankırı halkını kampanyamıza destek olmaya  ve depremzede çocuklarımıza yalnız olmadıklarını hissettirmeye davet ediyorum.” dedi.

Bu haber 854 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by