Sumitomo Rubber Ako
13° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı Belediyesi’nden esnafa “zor gün” desteği

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Belediyesi, corona virüs ile mücadele sürecinde Çankırı esnafına sahip çıktı. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, bu zorlu süreçte esnafın ayakta kalmasına destek olmak için Belediyeden alacağı olan esnaflara, bu ay alacaklarının iki katı ödeme yapacaklarını açıkladı. Türkiye’de corona virüs salgınının ekonomi üzerindeki olumsuz etkilerinin en az şekilde atlatılması için  Ekonomik İstikrar […]
Çankırı Gündemi - 21 Mart 2020 10:01 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Belediyesi, corona virüs ile mücadele sürecinde Çankırı esnafına sahip çıktı. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, bu zorlu süreçte esnafın ayakta kalmasına destek olmak için Belediyeden alacağı olan esnaflara, bu ay alacaklarının iki katı ödeme yapacaklarını açıkladı.

Türkiye’de corona virüs salgınının ekonomi üzerindeki olumsuz etkilerinin en az şekilde atlatılması için  Ekonomik İstikrar Kalkanı isimli ekonomi paketinin açıklanmasının ardından yerelde bir “zor gün desteği” de  Çankırı Belediyesi’nden geldi. Başkan Esen, “Her zaman olduğu gibi bu zorlu süreçte de esnaflarımızın yanındayız. İçerisinde bulunduğumuz sürecin ekonomik yönden sarsıntısının en az düzeyde hissedilmesine destek olmak amacı ile yerel esnafımız öncelikli olmak üzere, belediyemizden alacağı olan esnaf kardeşlerimize yaptığımız rutin ödemeleri bu ay % 100 oranında artırarak iki katına çıkarttık. Türk milleti olarak bu zamana kadar  ne badireler atlattık. Devletimizin uyarılarına dikkat ettiğimiz sürece Allah’ın izni ile bunu da birlikte atlatacağız.” dedi.

Bu haber 1203 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by