Sumitomo Rubber Ako
16° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı Belediyesi’nin Kışlak Mücadelesi Başladı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Belediyesi, uçucu vektörlere karşı mücadeleyi daha etkili hale getirmek için kışlak mücadelesinin startını verdi. Şehir merkezinden başlayan çalışmaların tüm mahallelerde bulunan kanallarda devam edeceği bildirildi. Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, bahar aylarında üremeye başlayan larvalar için kış döneminden önlem almaya başladı.  Uçucu vektörlerin en çok ürediği alanlardan birisi olan rögarlar, […]
Çankırı Gündemi - 6 Aralık 2019 10:23 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Belediyesi, uçucu vektörlere karşı mücadeleyi daha etkili hale getirmek için kışlak mücadelesinin startını verdi. Şehir merkezinden başlayan çalışmaların tüm mahallelerde bulunan kanallarda devam edeceği bildirildi.

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, bahar aylarında üremeye başlayan larvalar için kış döneminden önlem almaya başladı.  Uçucu vektörlerin en çok ürediği alanlardan birisi olan rögarlar, biosidal ürünlerle ilaçlanmaya başlandı.  Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen,  ilaçlama çalışmalarının özellikle bahar döneminde gerçekleştirilen vektörle mücadele için ön hazırlık olduğunu belirterek uçucu vektörlerin üreme kaynaklarını kontrol altına almak istediklerini kaydetti. Esen, ilaçlama çalışmalarının tüm mahallelerdeki rögarlarda üç kez tekrarlanacağını belirterek çalışmaların Mart ayı sonuna kadar süreceğini söyledi.

Bu haber 1177 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by