Sumitomo Rubber Ako
13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI-BİR’den 300 aileye gıda paketi ve nakdi yardım desteği

Çankırı’da Yeni Gün Merkezi Ankara’da bulunan Çankırılı Bürokratlar, İşadamları ve Kamu Çalışanları Birliği (ÇANKIRI-BİR) Ankara’da yaşayan koronavirüs nedeniyle işleri aksayan veya işinden ayrılan ihtiyaç sahibi hemşehrilerine yardım eli uzattı. Tüm dünyada etkisini yoğun bir şekilde gösteren koronavirüs covid 19 ülkemizde de hem can kayıpları yaşanması nedeniyle hem de ekonomiye verdiği tahribatla sıkıntılı günler yaşanmasına neden […]
Çankırı Gündemi - 4 Nisan 2020 11:28 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Merkezi Ankara’da bulunan Çankırılı Bürokratlar, İşadamları ve Kamu Çalışanları Birliği (ÇANKIRI-BİR) Ankara’da yaşayan koronavirüs nedeniyle işleri aksayan veya işinden ayrılan ihtiyaç sahibi hemşehrilerine yardım eli uzattı.

Tüm dünyada etkisini yoğun bir şekilde gösteren koronavirüs covid 19 ülkemizde de hem can kayıpları yaşanması nedeniyle hem de ekonomiye verdiği tahribatla sıkıntılı günler yaşanmasına neden oldu.

Tedbirler gereği bazı işletmeler idari kararla kapatılarak birçok işveren ve çalışan işini, gelirini kaybederken, kapatılmasa dahi piyasadaki aksaklık yüzünden ve evde kal çağrısına uymak için birçok vatandaş ekonomik sıkıntı yaşamaya başladı.

Ekonomik olarak zor durumdaki hemşehrilerine bir nebze olsun katkı sağlamak isteyen ÇANKIRI-BİR, Çankırılı Bürokratlar İşadamları ve Kamu Çalışanları Birliği ihtiyaç sahibi 300 aileye gıda paketi ve zor durumdaki sınırlı sayıdaki hemşehrisine nakdi yardım sağlama kararı aldı.

Gıda paketlerinin tedariği konusunda Gölbaşı’nda faaliyet gösteren Çankırılı Seç Market Ömeroğulları firması ile anlaşan ÇANKIRI-BİR Ankara’nın ilçelerinde gıda paketi desteğiyle ilgili ekip üyeleri arasında görev dağılımı yaptı. Buna göre; Etimesgut ve Sincan’da Ercan Irmak, Yenimahalle’de İsmail Akbıyık, Altındağ’da Muhammed Ayhatalp, Mamak ve Çankaya’da Yasin Ağar ve Tuncay Karagülleoğlu, Keçiören’de Mehmet Ziya Çelik, Pursaklar’da Şahismail Dere ve Ramazan Ahçıbaşı, Akyurt ve Çubuk’da Muktalip Özdemir koordinatör olarak görevlendirildi.

Bu haber 1270 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by