Sumitomo Rubber Ako
29° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı cıvıl cıvıl

Dün 0-14 yaş grubu çocukların 4 saatliğine sokağa çıkma izni verilmesiyle birlikte Çankırı’da sokaklar cıvıl cıvıl oldu. Çankırı’da Yeni Gün Koronavirüs salgını nedeniyle 20 yaş altı için uygulanan sokağa çıkma yasağı ardından dün 0-14 yaş grubunun 4 saatliğine sokağa çıkma izni verildi. Saat 11.00’de başlayan izinle 0-14 yaş grubu sokağa çıktı. Koronavirüs ile mücadele kapsamında […]
Çankırı Gündemi - 14 Mayıs 2020 12:01 A A

Dün 0-14 yaş grubu çocukların 4 saatliğine sokağa çıkma izni verilmesiyle birlikte Çankırı’da sokaklar cıvıl cıvıl oldu.

Çankırı’da Yeni Gün

Koronavirüs salgını nedeniyle 20 yaş altı için uygulanan sokağa çıkma yasağı ardından dün 0-14 yaş grubunun 4 saatliğine sokağa çıkma izni verildi. Saat 11.00’de başlayan izinle 0-14 yaş grubu sokağa çıktı.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemlerden birisi de 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı kısıtlamasıydı.  0-14  yaş grubuna dün  4 saatliğine sokağa çıkma izini verildi. Saat 11.00’da başlayan izinle 0-14 yaş sokağa çıktı. 0-14 yaş grubu çocuklar kimileri parkta oyun oynarken, kimileri de yürüyüş yaptı. Çocukların  maske taktığı ve  sosyal mesafe kuralına uyduğu görüldü.

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 14 yaş altı çocuklar, uzun bir aradan sonra ilk defa sokağa çıktı. Kimi çocuklar arkadaşlarıyla zaman geçirirken kimileri de aileleriyle parklara akın etti.

Çankırı’da çocukların zaman geçirmek için tercih ettiği yerlerin büyük çoğunluğu parklar ve oyun alanları oldu. Aileleriyle birlikte dışarı çıkan ve eğlenen çocuklar maske kuralına da uydu. Çocuklarını parklara getiren anne ve babalar da çimenlerde oturarak güzel havanın tadını çıkardı.

“Çocuklar bizim neşemiz.”

Çocuğu ile birlikte parka gelen Ahmet Fatih Kığılı, çocuklar için verilen bu izin hakkında olumlu düşünceleri olduğunu belirterek, “Çocuklar evde çok sıkılıyorlardı. Çocuklar evlerde olduğu için yaklaşık iki aydır sokakların neşesi yoktu. Çocuklar dışarıya çıkınca sokaklar bambaşka oldu. Bir an sanki hiç virüs yokmuş gibi cıvıl cıvıl oldu sokaklar. Çocuklar bizim neşemiz. Devletimizin yapmış olduğu bu uygulamayı ben destekliyorum.” şeklinde konuştu.

“Çocuğumun mutluluğu benim için her şeye değer.”

Parklardaki kalabalığı görünce biraz tedirgin olduğunu da söyleyen Feriha Gökmen, “Kısıtlı bir şekilde verilen sokağa çıkma izni bence güzel bir uygulama oldu çocuklar için. Yaklaşık olarak iki aydır evdeler. Bu uygulamadan dolayı biraz endişeliyim. Çünkü bugünkü kalabalığı görünce birazcık tedirgin oldum aslında. Çocuğumu parka getirmek istemedim. Ama yine de çocuklarımız için iyi oldu. Çocuklar nefes aldılar biraz. Çocuğumun mutluluğu benim için her şeye değer.” İfadelerine yer verdi.

Bu haber 1420 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 12:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by