Sumitomo Rubber Ako
17° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı futboluna can suyu

▌1 Nolu sentetik futbol sahası için kapsamlı bir çalışma programı hazır. Çankırı’da Yeni Gün Birçok tesiste bakım onarım çalışmaları başlatan Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 1 Nolu sentetik futbol sahası için kapsamlı bir çalışma programı hazırladı. 2020 çalışma programı kapsamında Kamp Eğitim Merkezinde bulunan 1 Nolu sentetik futbol sahası bakıma alındı. Gençlik ve Spor […]
Çankırı Gündemi - 18 Haziran 2020 09:36 A A

1 Nolu sentetik futbol sahası için kapsamlı bir çalışma programı hazır.

Çankırı’da Yeni Gün

Birçok tesiste bakım onarım çalışmaları başlatan Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 1 Nolu sentetik futbol sahası için kapsamlı bir çalışma programı hazırladı. 2020 çalışma programı kapsamında Kamp Eğitim Merkezinde bulunan 1 Nolu sentetik futbol sahası bakıma alındı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; çalışmalar kapsamında saha alanı içerisinde zemin halısının kaldırılarak tesviye çalışması yapılması, yeni halı serilmesi, yağmur sularının tepelerden getirdiği milin sahaya girmesini önlemek amacı ile istinat duvarının yapılması, ilave tribünlerin eklenmesi, araç otoparklarının artırılması, soyunma odalarının bakımı ve çevre düzenlemeleri yer alıyor.

1 Nolu sahada başlatılan bakım onarım çalışmalarının tamamlanmasının ardından sahanın Çankırı altyapı ve amatör futboluna can suyu olacağını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, “Futbol kulüplerimiz hem müsabakalar hem de antrenmanlar konusunda derin bir nefes alacaklar. Şu an antrenman sahalarımız yeterli değil ve maalesef bazı tesislerimiz de atıl bir vaziyette kaderine terk edilmiş durumda.  Göreve gelir gelmez tesisler konusunda bir çalışma ekibi oluşturarak eksikliklerimizi ve öncelikli çalışmalarımızı tespit ettik.  Mesai tempomuzun ağırlığını bakım ve onarım çalışmalarına vererek tesislerimizi tekrar hayata geçirmek istiyoruz.  Çankırı’da spora, sporcuya ve kulüplerimize daha iyi imkânlar sunmanın gayreti ve çabası içerisine girdik. Daha nezih ve sağlıklı ortamlarda spor yapılmasını hedefledik.  Planladığımız çalışmalar tamamlandıktan sonra tesislerimizin çehresi değişecek ve Çankırı’da spor faaliyetleri gün geçtikçe farklı bir ivme yakalayacak.” şeklinde konuştu.

Bu haber 1870 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by