Sumitomo Rubber Ako
19° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı hedefini aştı

Çankırı’da Yeni Gün Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yanan arazilere yeniden hayat vermek ve gelecek nesillere daha yeşil bir doğa bırakmak için başlatılan ‘Geleceğe Nefes Ol’ kampanyasına katılım yoğun bir şekilde devam ediyor. 11 Kasım’da saat 11:11’de 11 milyon ağaç toprakla buluşacak. Bu kapsamda Türkiye genelinde 81 il ve 2023 farklı noktada 11 Kasım 2019 […]
Çankırı Gündemi - 6 Kasım 2019 15:02 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yanan arazilere yeniden hayat vermek ve gelecek nesillere daha yeşil bir doğa bırakmak için başlatılan ‘Geleceğe Nefes Ol’ kampanyasına katılım yoğun bir şekilde devam ediyor.

11 Kasım’da saat 11:11’de 11 milyon ağaç toprakla buluşacak.

Bu kapsamda Türkiye genelinde 81 il ve 2023 farklı noktada 11 Kasım 2019 tarihinde saat 11.11’de 11 milyon ağaç toprakla buluşacak.

‘Geleceğe Nefes Ol’ kampanyası ülkenin dört bir yanında büyük ilgi ile karşılandı. Fidan bağışında bulunanan binlerce kişi yaptığı bağışlara ilişkin Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sunulan katılım sertifikalarını sosyal ağlar aracılığı ile paylaşmaya devam ediyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından İzmir ve Muğla ilçelerinde çıkan orman yangınlarda kül olan onlarca hektarı yeniden hayata geçirmek için yürüttüğü çalışma kapsamında 11 Kasım’da 81 ilde 11 milyon fidan toprakla buluşacak. Gelecek nesillere daha yeşil bir doğa bırakmanın hedeflendiği kampanya her kesim tarafından oldukça beğeni kazandı.

Geleceğe Nefes Ol Kampanyasına geleceğenefes.com adresi üzerinden katılım sağlanabliyor. Vatandaşlar siteye girdiklerinde karşılarına çıkan arazi üzerindeki illerde fidan sahiplenebiliyor. Sitede aynı zamanda fidan bağışında da bulunulabiliyor.

“11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes”

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “11 MİLYON AĞAÇ, BUGÜN FİDAN YARIN NEFES” başlığı ile yapılan açıklamada “Teşekkürler Türkiye ‘Geleceğe Nefes’ seferberliğinde 11 Kasım 2019’da 81 ilde 2023 noktada dikilecek 11 milyon fidanı kısa sürede sahiplendiniz.

Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak konusundaki bu heyecana karşılık fidan sahiplenme kampanyamıza devam ediyoruz. Sahipleneceğiniz veya bağışlayacağınız fidanları 11 Kasım sonrasında da toprakla buluşturmaya devam edeceğiz.

Haydi Türkiye bir gün değil, her gün geleceğe nefes olmaya…” ifadelerine yer verildi.

Kurumlardan kampanyaya destek

Çankırı genelinde vatandaşların yanı sıra STK’lar ve resmi kurumlardan da fidan sahiplenerek kampanyaya destek geldi. Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal medya üzerinden kampanyaya katılımlarını paylaşarak, öğrenci ve velilerden kampanyaya destek olmalarını beklediklerini belirtti.

Bartın’dan Çankırı’ya fidan bağışı

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Çankırı Karatekin Üniversitesi adına fidan bağışı yaptı. Rektör Uzun, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Değerli Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı hocamızı geleceğimizi daha yeşil ve yaşanabilir kılmaya davet ediyorum. Hocamızın katkıları ile ‘Geleceğe Nefes’ olmaya devam edeceğiz.” diyerek Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı’yı da kampanyaya destek olmaya davet etti.

‘Geleceğe Nefes Ol’ kampanyası kapsamında Çankırı’da ağaç dikme alanları

1- Yapraklı Karaözü  Erozyon Kontrolü Sahası,

2- Ilgaz Akçaören Suni Tensil Yanan Saha,

3- Merkez Karaşeyh Erozyon Kontrolü Sahası olarak belirlendi.

Bu haber 1413 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 15:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by