Sumitomo Rubber Ako
20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı İHH ‘dan okullara kitap yardımı yapıldı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı İHH tarafından Çankırı’daki 13 okula kitap dağıtımı yapıldı. Kitap Yardımı hakkında Çankırı İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Hasan Kale şunları söyledi. “İlimizdeki bir bağışçımız tarafından  İlk ve Ortaokullarda öğrencilere kitaba erişimi olmayan öğrencilere yönelik dağıtılmak üzere Derneğimize 30.000 Tl tutarında yardım kaynak kitabı bağışlanmıştır. Bağışlanan bu kitaplar dernek gönüllülerimiz tarafından sınıf […]
Çankırı'da Yeni Gün - Çankırı'da Yeni Gün - Çankırı Gündemi - 25 Aralık 2019 09:46 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı İHH tarafından Çankırı’daki 13 okula kitap dağıtımı yapıldı. Kitap Yardımı hakkında Çankırı İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Hasan Kale şunları söyledi.

“İlimizdeki bir bağışçımız tarafından  İlk ve Ortaokullarda öğrencilere kitaba erişimi olmayan öğrencilere yönelik dağıtılmak üzere Derneğimize 30.000 Tl tutarında yardım kaynak kitabı bağışlanmıştır.

Bağışlanan bu kitaplar dernek gönüllülerimiz tarafından sınıf sınıf tasnif edilerek, paketlenmiş ve dağıtıma hazır hale getirilmiştir.

Dağıtıma hazır hale gelen bu kitaplarımız daha çok sınavlara hazırlık kitapları ve kaynak kitaplardır. Bu kitaplar sayesinde öğrencilerimiz, hedefledikleri alanda başarılı olmalarına faydalı olacağını düşündük. Bu yüzden bizlerde Çankırı İHH İnsani Yardım Derneği olarak yaptığımız diğer çalışmalara ek olarak eğitim alanında da ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yaptığımız bu yardım ile faydalı olduğumuzu düşünüyoruz. İlimiz merkez ilçedeki 10 ortaokul ve 3 ilkokula 751 adet sınavlara hazırlık ve yardımcı kaynak kitabını öğrencileri en iyi tanıyanlar onlar olduğu için dağıtımları Okul İdarecileri tarafından yapılmak üzere okul müdürlerimize teslim ettik.

Öğrencilerimize bu kitapları ulaştırmamıza vesile olan Bağışcımıza teşekkür ederiz. Allah(C.C) kendisinden razı olsun.”diye konuştu.

Bu haber 2565 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by