Sumitomo Rubber Ako
20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı İl Genel Meclisi 1. Birleşimi yapıldı

İl Genel Meclisi Ocak ayı 1. Birleşimi, 3 Ocak Pazartesi günü İl Genel Mecil Başkanı Mustafa Çıbık öncülüğünde yapıldı. Birleşimin günden maddesinde Çankırı genelinde İl Özel İdaresi bütçesinden ve genel idareden ayrılan ödenekler ile Kızılırmak ilçesinde yapılan “Sağlık Yatırımları ve İhtiyaçlarını” yerinde inceleyen Çevre ve Sağlık Komisyonu’na ait raporun görüşülmesi yer aldı. İl Genel Meclisi’nde […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 3 Ocak 2022 18:17 A A

İl Genel Meclisi Ocak ayı 1. Birleşimi, 3 Ocak Pazartesi günü İl Genel Mecil Başkanı Mustafa Çıbık öncülüğünde yapıldı. Birleşimin günden maddesinde Çankırı genelinde İl Özel İdaresi bütçesinden ve genel idareden ayrılan ödenekler ile Kızılırmak ilçesinde yapılan “Sağlık Yatırımları ve İhtiyaçlarını” yerinde inceleyen Çevre ve Sağlık Komisyonu’na ait raporun görüşülmesi yer aldı.

İl Genel Meclisi’nde okunan, Çevre ve Sağlık Komisyonu’na ait raporda şu ifadelere yer verildi:

İl Genel Meclisi Üyeleri İshak Akdemir, Adem Tüysüz, Alaattin Demir, İhsan Haydar, Harun Tosyalıoğlu, İsmail Çimen, Kamil Çoban, Hasan Metin, İsmail Işık, Ahmet Özen, Ahmet Akkaya ve Erol Şentürk İl Genel Meclisi Başkanlığına vermiş oldukları 02.12.2021 tarihli önerge ve İl Genel Meclisi Başkanlığının 02.12.2021 tarih ve 158 sayılı kararı ile komisyonumuza havale edilen dosyada; İlimiz genelinde İl Özel İdaresi bütçesinden ve genel idareden ayrılan ödenekler ile Kızılırmak ilçesinde yapılan Sağlık Yatırımları ve ihtiyaçların yerinde tespit edilmesi konusunun incelenmesi istenilmektedir. Çevre ve Sağlık komisyonu olarak ilçede yaptığımız incelemede; Kızılırmak Devlet Hastanesi bir bloktan oluşup, 10 oda ve 15 yataktan oluşmaktadır. 45 Personele sahip Kızılırmak Devlet Hastanesinde 1 Başhekim, 1 Hastane Müdürü, 1 Aile Hekimliği Uzmanı, 4 Pratisyen Hekim, 6 Hemşire, 3 Ebe, 3 Acil Tıp Teknisyeni, 3 Laboratuvar Teknikeri, 2 Röntgen Teknikeri, 1 Çevre Sağlığı Teknisyeni, 1 Tıbbi Sekreter, 1 Şoför, 5 Hizmetli, 2 İşçi, 4 Güvenlik, 4 Temizlik Görevlisi, 2 Bilgi İşlem ve 1 Aşçı görev yapmaktadır. 19 personelli 1 nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda 5 Paramedik, 8 Acil Tıp Teknisyeni ve 6 Şoför görev yaparken, Kızılırmak Diş Polikliniğinde 1 hekim, 2 Sağlık Evinde 1 ebe, 3 Aile Hekimliği Birliğinde 3 Aile Hekimi, 3 Aile Sağlığı Çalışanı görev yapmaktadır. Kızılırmak İlçe Devlet Hastanesinde 2020 yılında 15157 kişi muayene edilirken, 2021 yılının Aralık ayına kadar 13205 kişi muayene edilmiştir. Çevre ve Sağlık komisyonu olarak Kızılırmak ilçesinde sağlık çalışmaları konusunda yaptığımız incelemelerde çalışanların özverili bir şekilde hizmet verdikleri gözlenmiş olup, İl Genel Meclisinin bilgisine arz ederiz.”

Bu haber 805 kez okundu.
Bölgesel - 18:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by