Sumitomo Rubber Ako
19° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı İl Müftüsü Bürhan Keleş: “Din Görevlisi Topluma Işık Olmalıdır”

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı İl Müftüsü Bürhan Keleş geçtiğimiz Salı günü Kızılırmak İlçe Müftülüğünü ziyaret etti. Kızılırmak İlçe Müftülüğü aylık mutat personel toplantısına katılan Müftü Keleş, Kızılırmak’a yeni atanan İlçe Müftüsü Hacı Turan Demircioğlu’nu makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. Din görevlilerine yaptığı konuşmada Diyanet İşleri Başkanlığı personeli olarak her personelin İslam’ı doğru kaynaklardan öğreterek […]
Bölgesel - 19 Temmuz 2019 09:31 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı İl Müftüsü Bürhan Keleş geçtiğimiz Salı günü Kızılırmak İlçe Müftülüğünü ziyaret etti. Kızılırmak İlçe Müftülüğü aylık mutat personel toplantısına katılan Müftü Keleş, Kızılırmak’a yeni atanan İlçe Müftüsü Hacı Turan Demircioğlu’nu makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.

Din görevlilerine yaptığı konuşmada Diyanet İşleri Başkanlığı personeli olarak her personelin İslam’ı doğru kaynaklardan öğreterek halkımızı sahih din bilgisiyle buluşturmak sorumluluğunun bulunduğunu hatırlatan İl Müftüsü Keleş: “Kur’an kursu ve gençlere yönelik din hizmetleri ile kurban hizmetlerimizi yaygınlaştırmalıyız. Geçen sene Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımızın ortaklaşa düzenlediği kurban organizasyonunda Çankırı İl genelinde yaklaşık bin kurban bağışı temin edildi. Bu sene bu rakamın üstüne çıkmayı hedefliyoruz. Kızılırmak ilçemizde bu konularda bir atılım bekliyoruz. Birlik-beraberlik ve kurum aidiyeti duygusuyla hareket edersek başaracağımıza inanıyorum. Efendimiz (a.s) “Başınızdaki Habeşli bir köle olsa bile ona itaat edin.” buyuruyor. Aziz milletimiz Çanakkale’de ve 15 Temmuz’da birlik ve beraberlik duygusuyla tarihe altın harflerle yazılacak destanlar yazmıştır. Bu vesileyle bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise sağlık ve afiyet diliyorum” dedi.

Din görevlisinin görev mahallinde her konuda topluma güven unsuru ve ışık olması gerektiğini ifade eden Müftü Bürhan Keleş, bunun olması için her din görevlisinin mesleki ve ahlaki bakımdan donanımlı olmasının toplum nezdindeki önemine vurgu yaptı. Din görevlilerinin kendilerini okuyarak ve araştırarak geliştirmelerinin çok önemli olduğunu dile getirerek konuşmasını tamamlayan Çankırı İl Müftüsü Bürhan Keleş toplantıdan sonra Kızılırmak Merkez Camii’de vaaz ve irşat faaliyetinde bulundu.

Bu haber 3020 kez okundu.
Bölgesel - 09:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by