Sumitomo Rubber Ako
Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden Şabanözü’lü Çiftçilere ziyaret

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürü Osman Çakır, İl Müdür Yardımcısı Halil Tekin, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Adem Kaya ve Şabanözü İlçe Müdürü Fahir Kazancıgil Şabanözü ilçemizde hububat yetiştiriciliği yapılan arazileri yerinde görmek ve üreticiler ile bir araya gelmek amacıyla ekili arazilerde incelemelerde bulundular. Arazilerde yapılan gözlemler ve üreticilerle […]
Çankırı Gündemi - 6 Haziran 2020 09:17 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürü Osman Çakır, İl Müdür Yardımcısı Halil Tekin, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Adem Kaya ve Şabanözü İlçe Müdürü Fahir Kazancıgil Şabanözü ilçemizde hububat yetiştiriciliği yapılan arazileri yerinde görmek ve üreticiler ile bir araya gelmek amacıyla ekili arazilerde incelemelerde bulundular. Arazilerde yapılan gözlemler ve üreticilerle yapılan görüş alışverişi sonrasında Mayıs ayında mevsim normallerinin dışında gerçekleşen sıcaklıklardan kaynaklanan önemli bir olumsuzluk yaşanmadığı ve verimde uzun yıllar ortalamasından önemli bir sapma beklenmediği görüldü.

Daha sonra Çankırı’da alternatif ürün olarak yaygınlaştırılması planlanan Tıbbi ve Aromatik bitki yetiştirilen (lavanta, altın otu, oğul otu ve ada çayı) tarım arazileri ve bitkilerin gelişim durumları hakkında üreticilerden bilgi alındı. Çiftçiler yetiştirdikleri bitkilerin bölgeye uyumunun iyi olduğunu ve pazarlamada bir sıkıntı yaşanmaması halinde İlçelerinde bu bitkilerin yaygın bir şekilde yetiştirileceğini belirttiler.

Yapılan incelemeler ve bilgi alışverişi sonrasında İl Müdürü Osman Çakır İlçedeki üreticilere bol ve bereketli kazançlar diledi.

Bu haber 1262 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by