Sumitomo Rubber Ako
26° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı İzmir’in yanında

Çankırı’da Yeni Gün İzmir’de meydana gelen 6,6 büyüklüğünde depremin ardından, Çankırı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından bölgeye psikososyal destek hizmetlerinde görevli alanında uzman 5 kişilik ekip gönderildi. İzmirli vatandaşların yaralarını sarmak amacıyla sahada olan ekip, depremden etkilenen halkın en kısa sürede normal hayatlarına dönmeleri için; ihtiyaç tespiti, psikolojik ilk yardım ve bilgilendirme […]
Çankırı'da Yeni Gün - Çankırı Gündemi - 5 Kasım 2020 11:00 A A

Çankırı’da Yeni Gün

İzmir’de meydana gelen 6,6 büyüklüğünde depremin ardından, Çankırı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından bölgeye psikososyal destek hizmetlerinde görevli alanında uzman 5 kişilik ekip gönderildi.

İzmirli vatandaşların yaralarını sarmak amacıyla sahada olan ekip, depremden etkilenen halkın en kısa sürede normal hayatlarına dönmeleri için; ihtiyaç tespiti, psikolojik ilk yardım ve bilgilendirme çalışmalarına başladılar.

Çankırı Valiliği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Enkaz arama ve kurtarmada görevli olan ekiplere ve enkaz altında yakınlarını bekleyen depremzedelere psikososyal destek veren ekip gencinden yaşlısına, kadından çocuğa tüm vatandaşların yaralarını sarmak, ihtiyaçlarına hızlı çözümler bulmak, yüzlerinde bir tebessüm oluşturmak için çalışmaktadır. Çocuk umuttur,

Çocuk masumiyettir, çocuk gelecektir.

Psikososyal destek için İzmir’e giderek; zorlu deprem sürecinden etkilenen çocuklarımızla keyifli vakit geçiren, biraz olsun nefes almalarını sağlayan, yüzlerinde tebessüm oluşturan ekibimize teşekkür ederiz. İzmir’in yanındayız” ifadeleri kullanıldı.

Bu haber 9993 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by