Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı Jandarma teyakkuzda

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Valiliği, İl Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu Müdürlüğü Çankırı’daki kaçakçılık ve uyuşturucu ticareti hakkında basın duyursunda bulundu. Kültür ve Tabiat Varlığı Kaçakçılığı Kanununa Muhalefet Suçları ve Uyuşturucu Madde İmal,Ticaretinin engellemesi için operasyonlar düzenlendi. Çankırı İl Jandarma Komutanlığı tarafından konu ile ilgili 14 Ekim 2020 tarihinde yapılan açıklamada, “Çankırı İl Jandarma Komutanlığı […]
Çankırı'da Yeni Gün - Çankırı'da Yeni Gün - Bölgesel - 15 Ekim 2020 09:53 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Valiliği, İl Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu Müdürlüğü Çankırı’daki kaçakçılık ve uyuşturucu ticareti hakkında basın duyursunda bulundu. Kültür ve Tabiat Varlığı Kaçakçılığı Kanununa Muhalefet Suçları ve Uyuşturucu Madde İmal,Ticaretinin engellemesi için operasyonlar düzenlendi.

Çankırı İl Jandarma Komutanlığı tarafından konu ile ilgili 14 Ekim 2020 tarihinde yapılan açıklamada, “Çankırı İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca,  09 Ekim 2020 tarihinde, Merkez ilçesinde icra edilen yol kontrol ve arama faaliyeti esnasında içerisinde (3) şüpheli şahsın bulunduğu araçta yapılan aramada Bizans dönemine ait olduğu değerlendirilen (8) adet sikke ele geçirilmiş şüpheliler hakkında Kültür Tabiat Varlığı Kaçakçılığı Kanuna Muhalefetten yasal işlem başlatılarak ele geçirilen tarihi eserler Çankırı Müze Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

Çankırı Valiliğince suç ve suçlularla mücadeleye kararlılıkla devam edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Uyuşturucu madde imal ve ticareti ile 6136 skm operasyonu

Çankırı İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen operasyon sonrasında, “Çankırı İl Jandarma Komutanlığınca Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti ile 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet suçlarını işleyen şüphelilere yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında il genelinde 10.10.2020 günü saat 07.00’dan itibaren yapılan eş zamanlı operasyonda, (3) şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Şüphelilere ait (3) ayrı adreste yapılan aramalarda; (300) gram esrar, (2) adet tabanca, (2) adet şarjör, (6) adet 9 mm fişek,(1) adet otomatik av tüfeği,(1) adet oluklu kama, (6) adet elektrikli fünye, (6) adet elektrikli infilak kapsülü,(6) adet dinamit kartuşu olduğu değerlendirilen kimyasal madde,(70) cm. saniyeli fitil, (200) gram patlayıcı olduğu değerlendirilen kimyasal madde,(1) adet elektronik terazi, (1) adet uyuşturucu madde kullanma aparatı ele geçirilmiştir.

İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca icra edilen operasyonda gözaltına alınan (3) şüpheli sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Çankırı Valiliğince suç ve suçlularla mücadeleye kararlılıkla devam edilmektedir.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 2163 kez okundu.
Bölgesel - 09:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by