Sumitomo Rubber Ako
23° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı Karatekin Üniversitesi yüzyüze öğretim yapmak isteyen tek üniversite

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) yüzyüze öğretim modeli için İl Pandemi Kurulu’na başvurdu. Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada Çankırı İl Pandemi Kuruluna başvurarak yüzyüze online öğretim modelinin uygulanmak istendiği ifade edildi. ÇAKÜ tarafından yapılan açıklamada, Çankırı gibi büyükşehir niteliği taşımayan öğrenci şehirlerinin online öğretimden büyük zarar göreceği ifadeleri kullanıldı. Söz konusu talep […]
Eğitim - 12 Eylül 2020 10:00 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) yüzyüze öğretim modeli için İl Pandemi Kurulu’na başvurdu.

Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada Çankırı İl Pandemi Kuruluna başvurarak yüzyüze online öğretim modelinin uygulanmak istendiği ifade edildi.

ÇAKÜ tarafından yapılan açıklamada, Çankırı gibi büyükşehir niteliği taşımayan öğrenci şehirlerinin online öğretimden büyük zarar göreceği ifadeleri kullanıldı. Söz konusu talep yazısında, şehirde taşımacılıktan, yurtlara, konut sektöründen esnaf faaliyetine kadar bütün sektörlerin derin yara alacağı da söylendi.

Çankırı ölçeğindeki şehirlerin büyükşehirlerden farklı değerlendirilmesi söylenen açıklamada, büyükşehirlerin öğrenci hareketliliği olmadan da ekonomik ve sosyal hayatını devam ettirebileceği, zaten öğrencilerin büyük çoğunluğunun o şehir içinde yaşadığı vurgulandı.

Yapılan açıklamada, bunun dışında yüzyüze online öğretim modeli ile sağlık açısından yönetilebilecek bir öğrenci sayısının şehirde bulunacağı, bu sayı dikkate alındığında yurt ve diğer konaklama imkanları yanında dersliklerin ve taşımacılığın pandemi şartlarına uygun yapılabileceği görüşü ileri sürüldü.

Ayrıca, üniversitelerin kurumsal hayatiyetinin devam ettirilmesi, yemek ve kantin hizmetlerinin sürdürülmesi, öğretim elemanı, memur ve diğer personel davranış modellerinin esaslı surette değişmemesi gibi pek çok açıdan artçı sarsıntı ile karşılaşılabileceği dile getirildi.

ÇAKÜ tarafından yapılan açıklamada, öğretimin tamamen online halde yapılması bu bakımlardan geri dönülemez harabiyete yol açacağı ileri sürülüyor.

Bu haber 2085 kez okundu.
Eğitim - 10:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by