Sumitomo Rubber Ako
18° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı Müzesi Süresiz Kapatıldı

Çankırı’da Yeni Gün Kültür ve Turizm Bakanlığı, müze de lokal güçlendirme yapılıncaya kadar 26.06.2019 tarih ve 524597 sayılı karar ile müzeyi süresiz bir şekilde ziyarete kapattığını duyurdu. Çankırı Müzesi, güney cephesi temelinde yaşanan oturma nedeni ile süresiz kapatıldı. Çankırı’nın en görkemli yapılarından 1905 yılında inşa edilen ve uzun yıllar adliye binası olarak hizmet veren tarihi […]
Çankırı Gündemi - 22 Temmuz 2019 09:25 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Kültür ve Turizm Bakanlığı, müze de lokal güçlendirme yapılıncaya kadar 26.06.2019 tarih ve 524597 sayılı karar ile müzeyi süresiz bir şekilde ziyarete kapattığını duyurdu.

Çankırı Müzesi, güney cephesi temelinde yaşanan oturma nedeni ile süresiz kapatıldı.

Çankırı’nın en görkemli yapılarından 1905 yılında inşa edilen ve uzun yıllar adliye binası olarak hizmet veren tarihi binanın temelinde çökme tespit edildi. Hassas dinleme cihazı kullanılarak gece sessizliğinde yapılan incelmede eski bir şehir şebekesinden temele su kaçağı geldiği tespit edildi.

Su kaçağının kesilmesinin ardından binada çökme devam edince temelde sondaj yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, müze de lokal güçlendirme yapılıncaya kadar 26.06.2019 tarih ve 524597 sayılı karar ile müzeyi süresiz bir şekilde ziyarete kapattığını duyurdu.

Güçlendirme çalışmalarının; projelendirme, ihale ve diğer aşamalarının ne zaman yapılacağının ise henüz netlik kazanmadığı öğrenildi. Müzede bulunan eserler zarar görmemesi için toplanarak depolara kaldırıldı.

Bu haber 1685 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by