Sumitomo Rubber Ako
23° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı olarak kendi maskemizi kendimiz üreteceğiz

Çankırı’da Yeni Gün Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Salgın” ilan edilen Koronavirüs (COVID-19) salgınından kaynaklanan olumsuzlukların Çankırı için tehdit unsuru olmasının önlenmesine yönelik alınan tedbirler kapsamında, Çankırı Valiliği’nce yapılan çalışmalar neticesinde; Çankırı olarak kendi maskemizi kendimiz üretme kararı alındı. Bu nedenle, Kilis ilinde faaliyette bulunan “BAYTEKS” firmasından alınan hammadenin bedeli Çankırılı İş Adamı Tuncay Koç tarafından […]
Çankırı Gündemi - 21 Nisan 2020 11:42 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Salgın” ilan edilen Koronavirüs (COVID-19) salgınından kaynaklanan olumsuzlukların Çankırı için tehdit unsuru olmasının önlenmesine yönelik alınan tedbirler kapsamında, Çankırı Valiliği’nce yapılan çalışmalar neticesinde; Çankırı olarak kendi maskemizi kendimiz üretme kararı alındı. Bu nedenle, Kilis ilinde faaliyette bulunan “BAYTEKS” firmasından alınan hammadenin bedeli Çankırılı İş Adamı Tuncay Koç tarafından karşılandı.

Konu ile ilgili olarak Çankırı Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Salgın” ilan edilen Koronavirüs (COVID-19) salgınından kaynaklanan olumsuzlukların İlimiz için tehdit unsuru olmasının önlenmesine yönelik alınan tedbirler kapsamında, Valiliğimizce yapılan çalışmalar neticesinde; Çankırı olarak kendi maskemizi kendimiz üretme kararı alınmıştır. Bu nedenle, Kilis ilinde faaliyette bulunan “BAYTEKS” firmasından alınan hammadenin bedeli Çankırılı İş Adamı Tuncay KOÇ tarafından karşılanmıştır.

İlimiz Korgun İlçesi Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Farika Giyim Sanayi ve Dış Tic. Ltd. Şirketinde maskelik kumaş mamul hale getirilecek ve üretilen maskeler “Biz Bize Yeteriz Türkiye” yardım kampanyası kapsamında İlimiz halkına dağıtılacaktır.

Bu neticede İlimiz Milletvekili Salim ÇİVİTCİOĞLU ile Saygın İş Adamlarımızdan Tuncay KOÇ 20 Nisan 2020 Pazartesi günü Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ’ı makamında ziyaret etmiş olup, Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ, Çankırılı hemşehrimiz adına bu anlamlı davranışından ötürü İş Adamı Tuncay KOÇ’a  teşekkürlerini iletmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 642 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by