Sumitomo Rubber Ako
20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi 17 yaşında

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi, kuruluşunun 17. Yıl dönümünü kutladı. Kutlama, basın mensuplarıyla kahvaltı organizasyonuyla gerçekleştirildi. Kahvaltıya; Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Mehmet Kayabaşı, Üroloji Uzmanı Op. Dr Cem Dilmen, Üroloji Uzmanı Mesul Müdür, İnsan Kaynakları ve Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Potukoğlu, Teknik Müdür Ali Kanarya, Başhemşire Sevim Çelik, Başhemşire Yardımcısı Hatice Arslan, Halkla İlişkiler […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 13 Aralık 2021 18:12 A A

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi, kuruluşunun 17. Yıl dönümünü kutladı. Kutlama, basın mensuplarıyla kahvaltı organizasyonuyla gerçekleştirildi.

Kahvaltıya; Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Mehmet Kayabaşı, Üroloji Uzmanı Op. Dr Cem Dilmen, Üroloji Uzmanı Mesul Müdür, İnsan Kaynakları ve Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Potukoğlu, Teknik Müdür Ali Kanarya, Başhemşire Sevim Çelik, Başhemşire Yardımcısı Hatice Arslan, Halkla İlişkiler Sorumlusu Zeliha Özdemir, Halkla İlişkiler Personeli Tuğba Kuzu Alıcı, Hasta Yatış Sorumlusu Melek Kibaroğlu, ARAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Abdülkadir Çelik, ARAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Nuri Yaprak ve ARAŞ A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Op. Dr. Ahmet Altıntaş katılım sağladı.

‘’Bizim kaderimiz Çankırı’yı sevmek, Çankırılıyı sevmek’’

Kahvaltıda açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Mehmet Kayabaşı şu ifadelere yer verdi:

‘’Karatekin Hastanesi cerrahi hekimleri, büyük bir dayanışma içinde. Çok ciddi vakalarla ilgileniyorlar. Bu Çankırı’da çok ön plana çıkartılmıyor. Biz burada cüzi mevlalara tedaviler yapıyoruz. Çankırı Karatekin Hastanesi hizmet teki. Para amaçlı olsa iş farklı olur. Bizim amacımız hizmet etmek. Ben Çankırı’da doğdum büyüdüm. Bu hizmet ve bu eser Çankırı’nın mukadderatını değiştirecek kadar önemli olmuştur. Çankırı’nın dışarıdaki imajını değiştirecek kadar önemli olmuştur. Şehrin gözbebeğidir. Bizim kaderimiz Çankırı’yı sevmek, Çankırılıyı sevmek. Ama biz bu kadere razıyız.’’

‘’Hastanenin kuruluşunun içerisinde olmaktan gurur duyuyoruz’’

ARAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Abdülkadir Çelik, hastanenin kuruluşunun içerisinde olmaktan gurur duyduğunu belirtti ve sözlerine şu kelimelerle devam etti:

‘’Hastanenin kuruluşunun içerisinde olmaktan gurur duyuyoruz. Nice 17. Senelere diye dua ediyoruz. Bu hastane açıldıktan sonra Çankırı’daki sağlık sistemine bir kalite geldi.  Cihaz kalitemizde gittikçe artıyor. Bizim amacımız buradan 1 tane bile hasta dışarıya gitmesin. Çankırı, pandemi sürecinde elhamdulillah bir krizle karşı karşıya kalmadı. Tıbbi cihaz konusunda gittikçe şehrimiz gelişiyor. Yeni hastanemi projemizin müjdesini geçtiğimiz günlerde vermiştik. İnşallah önümüzdeki baharda hastanemizin temelini atacağız. Çankırı’daki sağlık sistemi parmakla gösterilecek duruma getireceğiz. Çevre illerden hastanemize hasta akını oluyor. Şehrimiz adına seviniyoruz. Tamamlayıcı tıp alanında da kaliteli hizmet veriliyor. Çok düşük rakamlara MR çekiliyor. Ankara’da tedavi için aylarca bekleyen hastalar burda hemen tedavi oluyor.’’

ARAŞ A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ahmet Altıntaş, GETAT’ın önemini vurguladı. Altıntaş, ‘’Çankırı için çok önemli bir proje, GETAT Projesi. Geleneksel Tamamlayıcı Proje. Bunu biz hastane olarak her şeyi önümüze koyup bu memlekete ve bu ülkeye faydalı olalım diye çırpınıyoruz. Bunun Çankırı’ya getirilip oturtulması gerekiyor. Osmanlı’nın 6 asır boyunca uyguladığı tıp. Osmanlı bunu 6 asır kullanmış. Bu memlekete GETAT’la ilgili bir merkez kurulsun. Bölgeye ve çevreye çok faydası olur. Kronik hastalıkları olan hastalar GETAT’la tedavi ediliyor. Bugün bizim modern tıpla tedavi ettiğimiz hastaların %80’i %90’ı bu tıp uygulansa bu ameliyatlık safhalara gelmeyecekler. Türkiye’deki kronik hastaların sayısı %83. Bunların tedavi edileceği tek yer var o da GETAT. Niye GETAT? Burada bir bitkisel tedavi var. Bu tedaviyle iyileşmeyen hasta aşağı yukarı yok. GETAT’ı bu memlekete tutturun, hastanelerde sürünen hastaların %90’ı iyi olur’’ dedi.

Mehmet Kayabaşı, GETAT hakkında şu ifadelere yer verdi: ‘’GETAT uygulanılırsa hastalar ileri düzeyde hastalıklara belki 5 sene belki 10 sene sonra gelebilir. Belki hiç gelmeyebilir. Bu projeye destek olup sahip çıkmamız lazım.’’

”17. yılımıza getirten ekip ruhudur”

Mehmet Kayabaşı, 17. yıl dönümlerini kutlamanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, ‘’17. yılımıza getirten ekip ruhudur. Güvendir. İnsanlara olan hizmet aşkıdır. Sağlık insan için çok önemlidir. Bunu ön planda tuttuk. Sağlık en önemlidir. Bizim ekibimiz kesinlikle telafi amaçlıdır. Zaman ne gösterir bilmiyoruz. İnşallah daha nezih mekanlarda hizmet vermeyi arzu ediyoruz’’ şeklinde konuştu.

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi 17. yıl dönümüne ilşkin yayınladığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Hastanemiz, deneyimli ve güleryüzlü ekibi, kaliteli ve güvenilir hizmeti, teknolojik imkanları, hizmette bekleme ve gecikmelerin yaşanmaması, sonuç odaklı bir yaklaşım ile yapılan detaylı incelemelerle, uygun ilave ücret politikasıyla, tedavi sonrası takip ve kontrollerde sağlanan kolaylıklarla Çankırı’dan olduğu kadar çevre il ve ilçelerden, ayrıca tanındığı ölçüde büyük şehirler ve sağlık turizmi belgesi ile yurtdışından başvuran hastalarımıza 17 yıldır hizmet vermektedir.

Hastanemizin İlimize Kazandırdıkları;

Hastanemiz, ilimizde kolektif yatırımcılığın başarılı bir örneğidir.

Özel sağlık yatırımlarının bir cazibesinin henüz olmadığı dönemde, müteşebbis ve ortaklarıyla şehre bir eser kazandırmak motivasyonu ile hareket edilmiştir.

Mevcut hizmet binası, başlangıcında hastane olarak planlanarak proje ve inşaat buna uygun olarak yapılmıştır.

2008 yılında Sağlık Bakanlığınca planlama dönemine girildiğinden, öncesi tarih olan 2004 yılında genel hastane ruhsatının alınması; şehrimiz açısından kazanılmış bir hak olarak bugün bu kapsamda özel sağlık hizmeti verilebilmesine vesile olmuştur.

Özellikle tetkik hizmetlerinde, cerrahi teknolojide pek çok yenilik Çankırı’mıza önce Hastanemizce getirildi.

Bugün itibarıyla bakıldığında, ilimizde sadece Hastanemizde verilen hizmetler / kurulu birimler şu şekilde sıralanabilir.

Çocuk Nefroloji üst ihtisas branş hizmeti,

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp hizmetleri,

Kozmetoloji Ünitesi Hizmetleri,

OCT (Göz Tomografisi) ve bazı göz hastalıklarının tedavisi,

Böbrek Taş Kırma Ünitesi,

Genel Cerrahi ve Ürolojide kanser ameliyatları,

Bazı ameliyatlarda kullanılan özel teknikler ve bunlara ait teknoloji,

MR, Endoskopi gibi bazı tetkiklerin anestezi eşliğinde yapılması ve görüntüleme eşliğinde biyopsi hizmetleri,

Yetkili Uluslararası Sağlık Turizmi Birimi

Hedeflerimiz;

Hasta ve çalışan memnuniyeti odaklı olarak hizmetlerimizi geliştirmek.

Boş olan branşlarımıza uzman ve ihtiyaç duyulan branşlara ilave uzman istihdam etmek.

Güncel sağlık teknolojisini takibe ve ilimiz potansiyeline uygun yenilikleri kazandırmaya devam etmek..

Hasta ve çalışan memnuniyeti her zaman önceliğimiz oldu ve bundan sonra da nice 17. yıllarda sağlık ve mutlulukla nice birlikteliklere diyoruz.

Değerli vatandaşlarımız ve hastalarımız sayesinde geldiğimiz bu noktayı her geçen gün daha ileriye taşıma gayreti ve arzusu içerisinde olacağız.

Yaşadığımız pandemi sürecinin ilimiz , ülkemiz, bölgemiz ve tüm dünyada en kısa sürede bitmesi temennisiyle…

Bu yıl yeniden bir kuruluş yıl dönümü kutluyorsak, bu Çankırı’nın, hizmet bölgemizdeki insanımızın, çalışanlarımızın ve aslında hepimizin başarısıdır. Hastalarımıza, yakınlarına, ekip arkadaşlarımıza, dinleyen, duyan, duymayan, gelen, gelmeyen herkese teşekkürlerimizi iletiriz. Sağlıkla kalın…”

Bu haber 1649 kez okundu.
Bölgesel - 18:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by